Newsletter

Biznes i finanse

Abarth Rally Cup i ERC gotowe do ponownego uruchomienia silników

27.05.2020, 17:23aktualizacja: 27.05.2020, 17:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FCA/Abarth Rally Cup
FCA/Abarth Rally Cup
Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA oraz Jean-Baptiste Ley, ERC Koordynator, podsumowują Rally Cup Abarth, część ERC, Rajdowych Mistrzostw Europy, podczas gdy wszyscy czekają na kolejne rozgrywki mistrzostw.

W oczekiwaniu na ponowne uruchomienie silników, Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA oraz Jean-Baptiste Ley, ERC Koordynator, podsumowują sportowe sukcesy Abartha 124 rally oraz Abarth Rally Cup, które rozgrywane są w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy FIA.

„W swojej 70-letniej historii samochody Abarth ścigały się na każdym europejskim torze. Odnosiły zwycięstwa na każdym z nich. Dzisiaj, z prawie 100 zwycięstwami w swojej kategorii, 124 rally nadal jest samochodem nie do pokonania w klasie R-GT. Podczas Rajdowych Mistrzostw Europy 2019 Abarth 124 rally wygrał 57 z 88 odcinków specjalnych, w których brał udział. Nie możemy się doczekać powrotu na tor i ponownych zwycięstw” - powiedział Luca Napolitano.

124 rally był ambasadorem sportu w 16 krajach, na około 150 międzynarodowych zawodów oraz podczas 25 krajowych i międzynarodowych mistrzostw. Odniósł około 100 zwycięstw w klasie RG-T i ugruntował swoją pozycję w Pucharze FIA R-GT 2018 i 2019, stając się samochodem nie do pokonania.

W ciągu trzech lat startów Abarth 124 rally przejechał w sumie ponad 300000 km w zawodach, w których brał udział.

Podczas Rajdowych Mistrzostw Europy 2019 (ERC), w tym Abarth Rally Cup, samochody te pokonały ponad 4000 km (z czego 1200 km to próby czasowe), w sumie 88 odcinków specjalnych, a w 57 z nich w swojej klasie zwyciężył Abarth 124 rally.

„W ubiegłym roku Abarth Rally Cup odegrał ważną rolę w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć Abartha 124 rally podczas Mistrzostw FIA ERC, jak tylko sezon zostanie wznowiony” - podkreślił Jean-Baptiste Ley.

Abarth Rally Cup okazał się spektakularny i fascynujący, było to połączenie prędkości i przygody na zróżnicowanym terenie. Od płaskiego, superszybkiego asfaltu podczas Rajdu Barum w Czechach i Rajdu Węgier, poprzez kręte górskie drogi Rajdu Wysp Kanaryjskich i Rally di Roma Capitale, aż po wyboiste polne drogi Rajdu Lipawy na Łotwie i Rajdu Polski, w których zawodnicy ścigali się w różnych warunkach pogodowych, od ulewnego deszczu po piekące słońce w upalny dzień. W ostatecznym rozrachunku Włoch Andrea Nucita wyszedł na prowadzenie, wyprzedzając Polaka Dariusza Polońskiego i Hiszpana Alberto Monarriego.

W 2019 roku Abarth brał również udział w FIA R-GT 2019, mistrzostwach zdominowanych przez Abartha 124 rally, który zajął trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, a Włoch Enrico Brazzoli wygrał w rajdzie Monte Carlo, Tour de Corse i w rajdzie San Remo. To były kolejne długie, wymagające mistrzostwa, składające się z 8 prestiżowych spotkań.

Zdjęcia z sezonu 2019 dostępne pod linkiem.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.05.2020, 17:23
Źródło informacji FCA Polska
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ