Newsletter

Nasze usługi

O Nas

Specjalizujemy się w dystrybucji informacji prasowych, kompleksowych usługach komunikacyjnych dla naszych klientów, jak również w obsłudze medialnej wydarzeń w kraju i za granicą.

Rocznie na platformie PAP MediaRoom oraz w serwisach informacyjnych PAP na zlecenie naszych klientów publikujemy 6000 informacji prasowych i depesz agencyjnych, 200 filmów, 300 relacji fotograficznych.

Multimedialne relacje i transmisje online przygotowuje i redaguje kilkunastoosobowy zespół doświadczonych dziennikarzy, operatorów, fotografów, grafików i montażystów. Opracowujemy materiały z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta.

Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach gospodarczych: Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, Kongres 590 w Jasionce. Tworzymy i redagujemy materiały na tematy biznesowe, podatkowe, samorządowe, medyczne czy kulturalne. Relacjonujemy konferencje prasowe, debaty, wydarzenia giełdowe. Docieramy do mediów ogólnopolskich, regionalnych i zagranicznych.

Prezentacja usług komunikacyjnych i reklamowych PAP: https://cutt.ly/jwL4rdSn

 •  

  Dystrybucja informacji

  Rozsyłamy do odbiorców w Polsce i na całym świecie informacje prasowe oraz materiały multimedialne – zarówno przesyłane przez naszych klientów, jak i przygotowane przez Zespół Obsługi Medialnej PAP.
  Dystrybuujemy treści poprzez serwisy informacyjne, portale i profile społecznościowe Polskiej Agencji Prasowej, media lokalne oraz poprzez mailingi i newslettery.

  Dystrybucja w Polsce

  pap.pl – otwarty portal informacyjny Polskiej Agencji Prasowej, z którego miesięcznie informacje czerpie 900 tys. internautów. Codziennie na stronie publikowane są najbardziej aktualne wiadomości, fotografie, infografiki oraz relacje wideo z najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych, gospodarczych.

  pap-mediaroom.pl – otwarty portal udostępniający krajowym i zagranicznym mediom 6500 materiałów tekstowych i multimedialnych rocznie – do bezpłatnego pobierania i dalszego wykorzystania. W każdym miesiącu notujemy 100 tys. odsłon.

  Codzienny Serwis Informacyjny PAP – najważniejsze źródło informacji i najbogatszy serwis informacyjny w Polsce, z którego korzysta (na zasadzie subskrypcji) ponad 80 redakcji mediów ogólnopolskich i regionalnych (telewizje, portale, rozgłośnie radiowe i prasa drukowana), ponad 30 najważniejszych instytucji w państwie, kilkanaście międzynarodowych agencji informacyjnych, a także największe polskie przedsiębiorstwa. Każdego dnia w serwisie pojawia się około 1000 depesz agencyjnych, relacjonujących wydarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze, kulturalne i sportowe z kraju i ze świata.  

  onet.pl, wp.pl, interia.pl – gwarantujemy publikację w domach najczęściej cytowanych portali w Polsce. 

  Serwis Wideo PAP – dostępny na zasadzie subskrypcji serwis multimedialny, zawierający około 3000 materiałów wideo przygotowywanych przez redakcje PAP. Redakcje telewizyjne oraz portale mogą pobierać pliki wideo i wykorzystywać w swoich materiałach w części lub w całości. 

  samorzad.pap.pl – otwarty portal informacyjny dla samorządowców oraz pracowników instytucji samorządowych, z którego miesięcznie wiedzę czerpie około miliona internautów ze wszystkich miast, gmin, powiatów i województw w Polsce.

  media lokalne – gwarantujemy publikację na niemal 800 lokalnych portalach informacyjnych na terenie całego kraju, co umożliwia dotarcie do szerokiego grona konsumentów.

  media społecznościowe – informacje rozpowszechniane są w trzech najważniejszych kanałach społecznościowych PAP MediaRoom: na Facebooku, Twitterze oraz LinkedIn. Na profilach, które gromadzą ponad 20 tys. obserwujących, umieszczamy krótkie wprowadzenia do wybranych tekstów oraz zapowiedzi konferencji czy debat wraz z linkami.

  serwis YouTube – materiały wideo publikujemy na kanale Polskiej Agencji Prasowej, a relacje z wydarzeń śledzi blisko 7 000 subskrybentów.

  newsletter – w newsletterze, wysyłanym codziennie do ponad 2000 odbiorców, znajdują się wszystkie informacje opublikowane danego dnia na portalu PAP MediaRoom oraz komunikaty rządowe. 

  mailing tematyczny – wysyłamy informacje prasowe naszych klientów oraz materiały przygotowane przez Zespół Obsługi Medialnej PAP do kilkuset redakcji w Polsce, deklarujących zainteresowanie takimi dziedzinami, jak: 

  • biznes i finanse
  • nauka i technologie
  • zdrowie i styl życia
  • polityka i społeczeństwo
  • ludzie i kultura.

  Dystrybucja zagraniczna

  Oferujemy dystrybucję zagraniczną informacji i komunikatów za pośrednictwem światowych agencji informacyjnych.

  Dystrybucja agencyjna opiera się na współpracy z państwowymi i prywatnymi agencjami informacyjnymi, które gwarantują rozpowszechnianie przesyłanych treści wśród mediów w wybranym kraju lub regionie świata. 

  Nasi klienci mają do wyboru pakiety obejmujące m.in. Europę, Państwa Bałtyckie, Amerykę Północną,  Amerykę Łacińską, Azję, Bliski Wschód. Zapewniamy także pomoc przy tłumaczeniu tekstów na wybrany język obcy.

 •  

  Obsługa medialna

  Na zlecenie klientów realizujemy multimedialne materiały tematyczne, wywiady oraz relacje z wydarzeń w całej Polsce i za granicą, które są przygotowywane przez doświadczony zespół dziennikarzy, operatorów, fotografów, grafików i montażystów.

  W ramach obsługi medialnej oferujemy usługę kompleksową lub w podziale na trzy formaty:

  • Teksty, mające format depeszy agencyjnej, pisane w oparciu o standardy dziennikarskie przyjęte w Polskiej Agencji Prasowej, co zwiększa szansę na republikację w mediach, przyzwyczajonych do korzystania z serwisów PAP, jako z głównego i rzetelnego źródła sprawdzonych informacji.
  • Wideo – realizujemy relacje wideo z debat branżowych i konferencji prasowych, nagrywamy i montujemy filmy prezentujące produkty czy działania CSR oraz przeprowadzamy wywiady wideo z kluczowymi ekspertami i menadżerami firm czy organizacji.
  • Zdjęcia – realizujemy fotoreportaże z wydarzeń, które publikowane są i udostępniane klientom jeszcze w trybie online na dedykowanej platformie livefoto.pap.pl. Pakiety zdjęć przekazujemy klientowi z pełnią praw do dalszego wykorzystania, a kilka wybranych fotografii dołączamy do dystrybuowanych w PAP materiałów. Realizujemy także sesje zdjęć wizerunkowych dla kierownictwa i pracowników firm.

  Możliwe jest również przygotowanie infografik towarzyszących tekstom redakcyjnym. Ostateczny kształt wszystkich materiałów, zarówno pod względem merytorycznym, jak i formalnym (np. czas trwania materiału wideo czy rodzaj wykorzystanych ujęć) ustalany jest z klientem.

 •  

  Organizacja wydarzeń

  Zapewniamy organizację techniczną, wsparcie merytoryczne oraz obsługę medialną i promocję konferencji prasowych, spotkań biznesowych czy debat branżowych.

  Wydarzenia w siedzibie PAP

  Konferencje i śniadania prasowe oraz debaty czy prezentacje biznesowe organizujemy w centrum Warszawy, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej (ul. Bracka 6/8). Sala Centrum Prasowego PAP, która może pomieścić około 100 osób, jest wyposażona w nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy, rzutnik, ekran oraz narzędzia transmisyjne i operatorskie, wykorzystywane do produkcji materiałów wideo oraz streamingów. Dźwiękoszczelne kabiny dla tłumaczy symultanicznych pozwalają na prowadzenie spotkań z udziałem zagranicznych gości.  

  Promocja wydarzenia obejmuje sześć kanałów:

  • Kalendarium Wydarzeń PAP – zawiera szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach w całym kraju. Korzystają z niego m.in. media oraz instytucje państwowe. Wydarzenia są dodatkowo wyróżnione na portalu PAP MediaRoom
  • Powiadomienie Mediów – zaproszenie na konferencję jest wysyłane dwukrotnie mailem do grona kilku tysięcy dziennikarzy
  • Streaming Online – umożliwiamy nagranie całej konferencji oraz transmisję live na stronie PAP MediaRoom lub stronie wskazanej przez klienta.
  • Streaming Online na Facebooku – zapewniamy transmisje na profilach społecznościowych PAP oraz udostępniamy sygnał na profile społecznościowe klienta
  • Kompleksowa Obsługa Medialna – zespół dziennikarski przygotuje tekst, materiał wideo oraz relację fotograficzną z wydarzenia.
  • Dystrybucja Informacji – zapewniamy przesłanie informacji do mediów oraz publikację w serwisach informacyjnych i na portalach PAP.

  UWAGA: Istnieje również możliwość zorganizowana wydarzenia poza siedzibą PAP.

  Debaty branżowe

  We współpracy z klientami Polska Agencja Prasowa organizuje debaty branżowe na tematy istotne z punktu widzenia stanowienia prawa, gospodarki, spraw społecznych czy badań naukowych.

  W ramach organizacji merytorycznej części spotkania, zespół Centrum Prasowego PAP czuwa nad opracowaniem agendy spotkania czy zaproszeniem ekspertów. Moderacją zajmuje się dziennikarz specjalizujący się w danym temacie. 

  Sprzęt transmisyjny i doświadczona ekipa operatorów nagrywa całe spotkanie i transmituje online na portalu PAP MediaRooom, stronie internetowej infostrefa.tv oraz profilu Facebook PAP. Ze spotkania opracowujemy także relację tekstową, wideo oraz fotograficzną, którą dystrybuujemy do mediów, instytucji państwowych i internautów.

  Promocja wydarzenia obejmuje m.in. umieszczenie logotypu firmy klienta na materiałach prasowych, wpisanie do Kalendarium Wydarzeń PAP oraz mailowe powiadomienie mediów o debacie.

  Debatę możemy zorganizować zarówno w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, jak i w miejscu wskazanym przez klienta. Spotkania o tematyce gospodarczej, zdrowotnej czy edukacyjnej gromadzą w sali konferencyjnej Centrum Prasowego duże grono dziennikarzy. Jesteśmy obecni także na najważniejszych wydarzeniach gospodarczych w kraju: Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju, Kongresie 590 w Jasionce.  

  W związku z trwającą epidemią koronawirusa wszystkie organizowane przez nas spotkania są dostosowane do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

 •  

  Transmisje online

  Zaawansowane technologie oraz wysokiej jakości sprzęt transmisyjny pozwalają nam na organizowanie konferencji online z prelegentami łączącymi się z różnych miejsc w Polsce i na świecie.

  Oferujemy transmisję live z konferencji prasowych, debat, spotkań branżowych. Wydarzenia transmitowane są na portalach PAP oraz na profilu Facebook PAP MediaRoom. Ponadto w razie zgłaszanych potrzeb klienta jednocześnie spotkanie możemy transmitować na wybranych przez niego kanałach (strony internetowe, profile społecznościowe). 

  Aby dać szansę zapoznania się z przebiegiem spotkania także tym, którzy w danej chwili nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, zapisy z nagrań są udostępniane na portalu oraz na profilu FB MediaRoom, gdzie ogląda je średnio kilkaset osób. 

  Dzięki aplikacjom Webex lub Zoom dziennikarze mogą zadawać pytania w czasie rzeczywistym za pomocą kanałów wideo, audio lub chat, a prelegenci – wyświetlać na ekranie monitorów prezentacje PPT lub PDF. My zapewniamy pełną oprawę graficzną spotkania.

  Za całość przedsięwzięcia odpowiada doświadczony zespół producentów transmisji, moderatorów oraz operatorów. 

  Wszystkie nasze konferencje są zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem.

Dział Handlowy

Zamów dystrybucję

Opublikuj swoją informację na portalu PAP MediaRoom oraz w serwisach informacyjnych Polskiej Agencji Prasowej, przekazywanych do największych redakcji i najważniejszych instytucji w Polsce.

ZAMÓW