Newsletter

Biznes i finanse

Agencja Moody’s potwierdza rating PGE na poziomie Baa1 z perspektywą stabilną

01.07.2021, 11:59aktualizacja: 01.07.2021, 12:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PGE Polska Grupa Energetyczna - logo
PGE Polska Grupa Energetyczna - logo
Agencja ratingowa Moody’s Investors Service potwierdziła rating dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej na poziomie Baa1 oraz jego stabilną perspektywę.

Zgodnie z opinią wydaną przez instytucję potwierdzenie nadanego ratingu uwzględnia aktualny silny profil finansowy PGE, dający spółce elastyczność w realizacji szerokiego programu inwestycyjnego oraz umożliwiający przeciwstawienie się potencjalnym zmianom na polskim rynku energii elektrycznej.

„Zewnętrzna ocena Agencji Moody’s naszej pozycji finansowej konsekwentnie wzmacnia wiarygodność Grupy PGE i naszego planu neutralności klimatycznej, co ma szczególny wymiar w okresie dynamicznych przemian polskiej energetyki. Traktujemy transformację energetyczną w kategorii szans rozwoju, które jesteśmy zdeterminowani wykorzystać” – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Według Moody’s dodatkowym wsparciem dla pozycji PGE ma być rządowy plan transformacji sektora elektroenergetycznego. Wydzielenie aktywów węglowych ze struktury Grupy wzmocni jej profil, a PGE będzie w stanie zrealizować strategię korporacyjną, koncentrującą się na zwiększeniu, i tak już wysokiego, udziału regulowanych przychodów z działalności dystrybucyjnej i ciepłownictwa oraz na wzrost produkcji ze źródeł odnawialnych do poziomu około 7650 MW .

Źródło informacji: PGE Polska Grupa Energetyczna

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.07.2021, 11:59
Źródło informacji PGE Polska Grupa Energetyczna
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ