Newsletter

Akademia Inwestora zaprasza startupy poszukujące kapitału

03.10.2023, 10:24aktualizacja: 03.10.2023, 11:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

fot. P. Piątkowski
fot. P. Piątkowski
Do 12 października trwa pierwszy etap rekrutacji startupów do Akademii Inwestora, która organizuje kolejną konferencję, łączącą kapitał z biznesem – informuje Artur Orzełowski, prezes spółki Duoinvest.pl - organizatora eventu. Dodał, że po ostatniej konferencji uczestniczące w niej startupy zebrały ponad 5 mln zł kapitału.

„Akademia Inwestora powstała z myślą o innowatorach, którzy mają świetne pomysły na biznes, ale brakuje im kapitału oraz dla tych, co mają kapitał, ale szukają pomysłów na jego zainwestowanie. Jest miejscem łączącym osoby wchodzące w świat biznesu z praktykami przedsiębiorczości, którzy chętnie podzielą się nie tylko wiedzą” – wyjaśnił Artur Orzełowski, prezes spółki Duoinvest.pl.

Jak podkreślił, po pierwszej edycji Akademii Inwestora, startupy i firmy, które wzięły w niej udział, uzyskały od inwestorów kapitał na rozwój swoich biznesów przekraczający kwotę 5 mln złotych.

Zwrócił uwagę, że chętni do wzięcia udziału w kolejnej edycji mogą przesyłać prezentację na adres: akademiainwestora@duoinvest.pl, w której powinny znaleźć się trzy kluczowe elementy. Po pierwsze powinna tam znaleźć się informacja o tym czym się zajmuje startup i jaki ma pomysł, jakiej wysokości kapitału potrzebuje oraz co oferuje inwestorowi w zamian.

„Tak przygotowane prezentacje zbieramy do piątku, 12 października. Pięć dni później, 17 października odbędzie się drugi etap, na którym będziemy chcieli przesłuchać przed komisją zgłoszone start-upy” – poinformował.

Dodał, że 20 najlepszych innowatorów będzie mogło wystąpić na scenie i opowiedzieć o swoim pomyśle biznesowym.

„Na sali będzie dużo inwestorów, również ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy chętnie inwestują w Polsce” – zaznaczył Orzełowski.

Według organizatora, Akademia Inwestora jest nie tylko miejscem, gdzie startupy mogą znaleźć kapitał na rozwój, jest też przestrzenią dla pozyskania partnerów biznesowych oraz tworzenia nowych projektów.

„Wszystkie te cele udało się zrealizować już po pierwszej edycji, czego przykładem jest spółka Rentowne Inwestycje” – powiedział Orzełowski.

Jak wskazał Bartosz Niewiadomy, na ostatniej edycji konferencji w ramach networkingu, miał przyjemność poznać Joannę Piotrowską z firmy Rentowne Inwestycje.

„Po kolejnych kilku spotkaniach przy kawie nawiązaliśmy bardzo owocną partnerską współpracę biznesową w zakresie rewitalizacji, czyli zakupu, remontów oraz finalnej sprzedaży łódzkich, katowickich oraz warszawskich kamienic. Aktualnie wchodzimy w projekt 2 kamienic obie po 10 milionów złotych.” – powiedział przedsiębiorca.

O zaletach uczestnictwa w Akademii Inwestora mówi też Ewelina Tobiasz z ATT Investments Europe, firmy specjalizującej się w inwestowaniu w diamenty.

„Konferencje organizowane przez DuoInvest.pl, zrzeszają wyłącznie świadomych inwestorów, dlatego, mimo naszego 20-letniego doświadczenia w biznesie, uczestnictwo w nich jest dla nas wyróżnieniem. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest edukacja w przypadku inwestycji w diamenty. Już przy pierwszym kontakcie, podczas organizowanej Akademii Inwestora, spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem jej uczestników” – oceniła Tobiasz.

Organizator drugiej edycji konferencji Akademii Inwestora poinformował, że wśród startupów, które już się zgłosiły do udziału w drugiej edycji konferencji Akademii Inwestora są m.in. takie, które mają pomysł na produkcję prądu w każdym domu, albo chcą uprawiać sałatę w ilości kilkuset sztuk w ciągu roku na małej powierzchni 1 mkw.

„Zachęcam wszystkich innowatorów do zgłoszenia sowich pomysłów i siebie do udziału w konferencji, która może być początkiem nowego biznesowego życia” – dodał współorganizatorka konferencji Agata Jaślarz.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.10.2023, 10:24
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.