Newsletter

Biznes i finanse

American Capital Energy & Infrastructure powiększa swój północnoamerykański zespół inwestycyjny

27.06.2014, 11:16aktualizacja: 27.06.2014, 11:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ANNAPOLIS, Maryland, 26 czerwca 2014 r. /PRNewswire/ - Przedsiębiorstwo American Capital Energy & Infrastructure ogłosiło dziś rozszerzenie swojego północnoamerykańskiego zespołu inwestycyjnego o dwóch nowych członków: Bena Bonneta i Davida Elizondo (obydwaj pełnią funkcję wiceprezesów). Prowadzony przez dyrektora zarządzającego Bo Wholeya zespół zajmuje się pozyskiwaniem, poręczaniem i zarządzaniem inwestycjami kapitałowymi w sektorze energetycznym na terenie Ameryki Północnej, ze szczególnym uwzględnieniem działań obejmujących transport, przechowywanie i sprzedaż hurtową (tzw. midstream).

"Mamy przyjemność powitać Bena i Davida w American Capital Energy & Infrastructure, wzbogacając tym samym nasz północnoamerykański zespół inwestycyjny o kolejne talenty - powiedział Paul Hanrahan, dyrektor naczelny American Capital Energy & Infrastructure. - Zarówno Ben, jak i David posiadają bogate doświadczenie w pracy przy ważnych projektach typu midstream w Ameryce Północnej. Ich umiejętności i doświadczenie w zakresie inwestycji kapitałowych i branży energetycznej będą odgrywać istotną rolę w realizacji naszej strategii inwestycyjnej i działań branżowych w regionie".

Przed przystąpieniem do American Capital Energy & Infrastructure Bonnet pełnił funkcję wiceprezesa w Alinda Capital Partners - infrastrukturalnej firmie kapitałowej skupiającej się na inwestycjach w Ameryce Północnej i Europie. Był odowiedzialny za kierowanie inwestycjami infrastrukturalnymi w Stanach Zjednoczonych, włączając w to nabycie udziałów w Martin Midstream GP LLC. Przed dołączeniem do Alinda, Bonnet był wspólnikiem w Natural Gas Partners - energetycznej firmie kapitałowej. Swoją karierę Bonner rozpoczynał jako analityk lewarowanych instrumentów finansowych rynków energetycznych w Simmons & Company International, gdzie jego praca skupiała się na nabywaniu i zbywaniu aktywów w sektorze midstream i upstream (wydobywanie i produkcja).

Przed przystąpieniem do American Capital Energy & Infrastructure Elizondo był wiceprezesem w Access Capital Advisers - ogólnoświatowej firmie zajmującej się zarządzaniem inwestycjami w infrastrukturę. Kierował inwestycjami infrastrukturalnymi i energetycznymi w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Przed dołączeniem do Access był wspólnikiem w Highstar Capital - firmie kapitałowej z branży energetyczno-infrastrukturalnej. Swoją karierę Elizondo rozpoczynał jako analityk finansowy rynków energetycznych w wydziale bankowości inwestycyjnej Barclays Capital. Wraz z dyrektorem zarządzającym Bo Wholeyem ściśle współpracowali przez ponad trzy lata w Highstar Capital.

American Capital Energy & Infrastructure

American Capital Energy & Infrastructure zajmuje się inwestycjami w aktywa infrastruktury energetycznej na całym świecie, uwzględniając elektrownie, sieci dystrybucyjne i transmisyjne, aktywa służące do transportu energii, produkcję paliw oraz spółki produkcyjne i usługowe działające w branży paliwowej i energetycznej. ACEI wchodzi w skład American Capital Asset Management, LLC - spółki zależnej American Capital Ltd.s (Nasdaq: ACAS) ("American Capital") zajmującej się zarządzaniem aktywami. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://www.ACEI.com.

American Capital

American Capital, Ltd. (Nasdaq: ACAS) jest notowaną w obrocie publicznym firmą kapitałową zajmującą się zarządzaniem aktywami. Firma inicjuje, udziela poręczeń i zarządza inwestycjami kapitałowymi średniego segmentu rynkowego, a także finansami ustrukturyzowanymi (z dźwignią finansową), nieruchomościami oraz produktami energetyczno-infrastrukturalnymi i strukturalnymi. American Capital zarządza aktywami o wartości 19 mld USD, w tym aktywami ujętymi w bilansie oraz aktywami generującymi opłaty, zarządzanymi przez podmioty stowarzyszone, łącznie zarządzając aktywami o wartości 84 mld USD (z uwzględnieniem aktywów objętych dźwignią). Poprzez podmiot stowarzyszony American Capital zarządza notowaną w obrocie publicznym American Capital Agency Corp. (Nasdaq: AGNC) o wartości księgowej netto rzędu 9 mld USD, American Capital Mortgage Investment Corp. (Nasdaq: MTGE) o wartości księgowej netto rzędu 1 mld USD oraz American Capital Senior Floating, Ltd. (Nasdaq: ACSF) o wartości księgowej neto rzędu 151 mln USD. Poprzez osiem oddziałów w Stanach Zjednoczonych i Europie, American Capital i jego podmiot stowarzyszony - European Capital realizują inwestycje o wartości od 10 do 750 mln USD. Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://www.AmericanCapital.com.

Źródło: American Capital Energy & Infrastructure

KONTAKT:

tel. +1-443-214-7070

Paul Hanrahan

Dyrektor naczelny

Richard Santoroski

Dyrektor zarządzający

Bo Wholey

Dyrektor zarządzający ds. inwestycji w Ameryce Północnej

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.06.2014, 11:16
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ