Newsletter

American Cars Mania 2024 zbliża się do Katowic z mocą silnika V8

13.06.2024, 08:00aktualizacja: 13.06.2024, 08:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Biuro prasowe American Cars Mania (1)
Biuro prasowe American Cars Mania (1)
Największa w Polsce i centralnej Europie impreza dla entuzjastów amerykańskiej motoryzacji i kultury rozkręca się niczym pędzący mustang. Od 21 do 23 czerwca 2024 r. na katowickim lotnisku Muchowiec pojawią się najciekawsze amerykańskie, zabytkowe pojazdy, ale nie zabraknie także potężnych muscle carów z ponad 1000 konnymi silnikami pod maską.

„Spodziewamy się grubo ponad 1000 amerykańskich, kultowych samochodów” - mówi prezes Fundacji American Cars Mania Mariusz Wypychowski, organizator zlotu.

Jump! Jump! Low Rider Show. Dla uczestników zlotu i odwiedzających American Cars Mania 21-23.06.24 jest szykowane elektryzujące, a w zasadzie „skaczące” show. Low Ridery, czyli skaczące samochody, przyjadą specjalnie z Niemiec. Te amerykańskie auta jak przerobiony Oldsmobile z 1979 roku czy kabriolet Chevy Impala z 1964 roku mają zainstalowany specjalny system siłowników pozwalający na sterowanie ich zawieszeniem i dynamiczne skoki.

Wystarczy kupić e-booka „Jazda po zdrowie” o działaniach Fundacji American Cars Mania, a otrzymany kod uprawni do wzięcia udziału w losowaniu auta. Szczęśliwa osoba, która odbierze telefon, otrzyma auto na własność w Katowicach 23.06 tuż po zawodach strongmanów. Szczegóły akcji na www.americancarsmania.pl.

Całkowity dochód z akcji wesprze działalność ambulansu medycznego prowadzącego darmowe badania profilaktyczne na terenie Polski.

Nowością w tym roku będzie „Strefa zdrowia”, w ramach której Fundacja American Cars Mania będzie prowadzić darmowe badania na pokładzie swojego ambulansu medycznego Chevrolet zwanego „Chevi”. 
W tym mobilnym centrum zdrowia lekarze onkolodzy wezmą pod lupę skórę dzieci i dorosłych. Będzie można także oddać krew, wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy.

Świętuj urodziny Mustanga

W specjalnej strefie obchodzić będą urodziny fani Forda Mustanga. Tej kultowej marce stuknęło w tym roku 60 lat. Na zlocie pojawią się zarówno zabytkowe mustangi z 1964 roku, jak i najnowsze modele. Dodatkowo będzie można przetestować najnowszy model terenowy Ford Bronco podczas jazdy na specjalnie przygotowanym torze offroadowym. Partnerem technicznym American Cars Mania został Ford Polska, który objął strefę specjalnym patronatem. 

8 największych atrakcji zlotu American Cars Mania:

  • Low Rider Show, czyli skaczące samochody w akcji! Jump, Jump! 
  • wybory Miss Pin Up 2024;
  • Strefa militarna i radiowozów policyjnych (Wojsko Polskie i grupy rekonstrukcyjne armii USA);
  • Strefa zdrowia z darmowymi badaniami medycznymi;
  • do wygrania samochód - Dodge Challenger 5.7 HEMI R/T;
  • muzyka na żywo - zespoły: Hollywood Rose - Guns n’ Roses tribute band (sobota), The King’s Friends (najlepszy „Elvis” w Polsce).
  • zawody Viking European Strongman Cup - elita siłaczy z Polski i Europy;
  • wyścigi na 1/4 mili.

Czy wygra Tesla czy może stanie z nią do walki klasyczny dragster? Odwiedzający American Cars Mania przekonają się o tym już w czerwcu.

Elita strongmanów pojawi się w Katowicach

W niedzielę 23.06 na terenie zlotu pojawią się także strongmani podnoszący samochody i bloki silników. Pierwszy raz od wielu lat impreza rangi Pucharu Europy Strongman zostanie rozegrana w Katowicach. Na obydwie imprezy, koncerty i wszystkie atrakcje obowiązywać będzie jeden, wspólny bilet: www.americancarsmania.pl

Więcej zdjęć i filmy do pobrania z dysku: https://drive.google.com/file/d/1npBX21QO-AVS18ly_t-85J7Ne-PYw8YA/view?usp=sharing 

KONTAKT:

Paweł Kempa

Director of Communications

Fundacja American Cars Mania

tel. 787690511

e-mail: media@americancarsmania.pl 

O American Cars Mania

Największa w Polsce i jedna z największych w Europie imprez dla entuzjastów amerykańskiej motoryzacji i kultury. Już od ponad 10 lat gromadzi właścicieli ponad 1000 kultowych aut Made in USA, łącząc zlot z targami branżowymi, plenerowymi koncertami, pokazami pojazdów amerykańskich służb, wyścigami na 1/4 mili i strefą gastronomiczną w jednym miejscu. Event odwiedzają co roku tysiące widzów, gwiazdy motoryzacji, a swój wizerunek związały z nim największe firmy branży auto-moto i inne, którym bliski jest The American Way of Life. Największym potencjałem imprezy są ludzie i ich pasja do klasycznej, amerykańskiej motoryzacji, którzy są także otwarci na nowe technologie i trendy. Pomysłodawcami i organizatorami eventu są Mariusz Wypychowski i Adam Rostalski, którzy angażują się również w projekty charytatywne, jeżdżąc po Polsce ambulansem medycznym Chevrolet i promując zdrowy styl życia w ramach Fundacji American Cars Mania.

Źródło informacji: Biuro prasowe American Cars Mania

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 13.06.2024, 08:00
Źródło informacji Biuro prasowe American Cars Mania
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ