Newsletter

Andrzej Gut-Mostowy wiceministrem rozwoju, pracy i technologii

19.11.2020, 19:37aktualizacja: 19.11.2020, 19:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								Andrzej Gut-Mostowy
Andrzej Gut-Mostowy
Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na wiceministra rozwoju, pracy i technologii oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Wiceszef MRPiT jest m.in. współtwórcą programu Polski Bon Turystyczny.

Wiceminister rowoju pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy od 3 stycznia 2020 r. pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Był także Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki.

"19 listopada 2020 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki" - czytamy w komunikacie MRPiT. Dodano, że nominację wręczył wiceszefowi MRPiT wicepremier Jarosław Gowin.

Gut-Mostowy jest współtwórcą programu Polski Bon Turystyczny i rozwiązań zawartych m.in. w tarczy antykryzysowej i tarczy turystycznej. Ukończył Uniwersytet Ekonomicznyo w Krakowie na kierunkach gospodarka turystyczna (studia magisterskie) i gospodarka regionalna (studia doktoranckie).

Jak podał resort, Andrzej Gut-Mostowy w latach 1998–2005 był radnym województwa małopolskiego. "Zajmował m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki" - czytamy. Natomiast w latach 1995-1998 sprawował funkcję radnego miasta Zakopane. Gut-Mostowy był też wiceprezesem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008–2014 oraz prezesem i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Według MRPiT wiceszef resortu pochodzi z jednej z najstarszych i najliczniejszych rodzin na Podhalu, która od końca XIX wieku zajmuje się turystyką. Jest żonaty, ma czwórkę dzieci. Zna język angielski. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ drag/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.11.2020, 19:37
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ