Newsletter

ARiMR: Pomoc dla posiadaczy chryzantem – dziś upływa termin na złożenie wniosku (komunikat)

06.11.2020, 16:12aktualizacja: 06.11.2020, 16:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- ARiMR informuje:

Pomoc dla posiadaczy chryzantem – dziś upływa termin na złożenie wniosku

Tylko do dziś, 6 listopada, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy dla posiadaczy chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19.

O wsparcie mogą starać się producenci i sprzedawcy, którzy na dzień złożenia wniosku posiadają przeznaczone do sprzedaży:

- co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości,

- co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

Wnioski można składać jeszcze dziś, 6 listopada, w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Jeśli o pomoc ubiega się posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, musi wraz z wnioskiem złożyć również oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis.

Stawka pomocy wynosi:

- chryzantema doniczkowa –20 zł za sztukę,

- chryzantemy cięte – 3 zł za sztukę.

Do 6 listopada (godz. 14.30) ARiMR zarejestrowała 4,2 tys. wniosków o pomoc.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ liv/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.11.2020, 16:12
Źródło informacji ARiMR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ