Newsletter

Armand Lumens nowym dyrektorem finansowym EIG MidOcean Energy

15.05.2024, 14:31aktualizacja: 15.05.2024, 14:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/EIG
Business Wire/EIG

WASZYNGTON--(BUSINESS WIRE)-- MidOcean Energy („MidOcean”), spółka działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, wiodącego inwestora instytucjonalnego w globalnych sektorach energii i infrastruktury, poinformowała dzisiaj, że jej nowym dyrektorem finansowym zostanie Armand Lumens.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240514139762/pl/

Lumens wnosi do MidOcean ponad 30-letnie specjalistyczne i niezwykle obszerne doświadczenie w dziedzinie fuzji i przejęć, kapitału prywatnego, rozwoju działalności gospodarczej, handlu, finansów, audytów, zarządzania ryzykiem, kapitału wysokiego ryzyka, przejęć przedsiębiorstw prywatnych oraz pierwszych ofert publicznych.

„Ogromnie cieszymy się, że Armand dołącza do zespołu MidOcean” - powiedział De la Rey Venter, dyrektor generalny MidOcean. - Jesteśmy przekonani, że jego umiejętności wspierania doskonałości finansowej przyczynią się do dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów firmy. Jego bogata wiedza fachowa będzie nieoceniona na dalszej drodze MidOcean w kierunku realizacji założonych celów strategicznych”.

„MidOcean ma odpowiednie warunki, by wywrzeć istotny wpływ na transformację energetyczną dzięki swojej wiedzy specjalistycznej oraz koncentracji na LNG. Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do zespołu, któremu przewodzi De la Rey, oraz całej ekipy EIG, wspierając ją w dążeniach do wypracowania globalnego portfolio w dziedzinie LNG” - powiedział Lumens.

Lumens sprawował ostatnio stanowisko dyrektora finansowego grupy Neptune Energy, w której odegrał kluczową rolę w rozwoju i wdrożeniu strategii finansowych i informatycznych firmy, umożliwiając ich pomyślną realizację. Przed pracą w Neptune Energy pełnił funkcję dyrektora finansowego grupy Louis Dreyfus. Uprzednio spędził ponad 24 lata w koncernie Shell, gdzie zajmował szereg stanowisk kierowniczych, m.in. dyrektora finansowego Shell Trading, głównego audytora wewnętrznego oraz kierownika grupy ds. sprawozdawczości zewnętrznej i planowania.

Lumens posiada dyplom ukończenia studiów wyższych pierwszego stopnia oraz świadectwo ukończenia studiów MBA na Uniwersytecie w Maastricht, a także dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia w dziedzinie finansów w brytyjskiej London Business School. Jest certyfikowanym audytorem wewnętrznym i absolwentem programu dla kierownictwa wykonawczego IMD. Lumens biegle posługuje się językiem angielskim, niderlandzkim, francuskim, niemieckim oraz włoskim.

Informacje o EIG

EIG jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzającym majątkiem o wartości 24,7 mld USD na dzień 31 marca 2024 r. EIG specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w infrastrukturę energetyczną i powiązaną w skali globalnej. Podczas swojej 42-letniej historii firma EIG przeznaczyła ponad 47,9 mld USD na sektor energetyczny w drodze wsparcia ponad 410 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Do klientów EIG należy wiele wiodących funduszy emerytalnych, firm ubezpieczeniowych, funduszy wieczystych, fundacji i państwowych funduszy majątkowych w USA, Azji i Europie. Siedziba EIG znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu.

Informacje o MidOcean Energy

MidOcean Energy, spółka działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, dąży do wypracowania zróżnicowanego, odpornego globalnego portfela LNG konkurencyjnego zarówno pod względem kosztów, jak i poziomu emisji. Spółka odzwierciedla przeświadczenie EIG o tym, że LNG stanowi kluczowy czynnik umożliwiający transformację energetyczną, oraz rosnące znaczenie LNG jako strategicznego zasobu energetycznego w kontekście geopolitycznym. Spółką MidOcean Energy zarządza De la Rey Venter, weteran branży z 26-letnim doświadczeniem operacyjnym, który w toku swojej kariery piastował wiele stanowisk kierowniczych wyższego szczebla, w tym pełnił funkcję globalnego dyrektora ds. LNG w Shell Plc.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG dostępnej pod adresem www.eigpartners.com lub na stronie internetowej MidOcean Energy dostępnej pod adresem www.midoceanenergy.com.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240514139762/pl/

Źródło: EIG

KONTAKT:

EIG

FGS Global

Kelly Kimberly / Brandon Messina

tel. +1 212-687-8080

e-mail: EIG@fgsglobal.com

Źródło informacji: Business Wire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.05.2024, 14:31
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ