Newsletter

Biznes i finanse

ATENDE SA (24/2021) Zależna spółka Phoenix Systems dostarczy oprogramowanie do inteligentnych gazomierzy na rynek belgijski

27.07.2021, 19:26aktualizacja: 27.07.2021, 19:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 24/2021

Zarząd Atende S.A. ("Atende") informuje, że w dniu 27 lipca 2021 r. powziął informację o tym, że belgijska spółka Landis+Gyr ("Landis+Gyr") wygrała przetarg zorganizowany przez belgijskich operatorów sieci, Fluvius, ORES, RESA i Sibelga na dostarczenie kompleksowego rozwiązania typu "dane jako usługa" ("DaaS" ang. Data-as-a-Service), składającego się z centralnego systemu nadrzędnego oraz inteligentnych liczników energii elektrycznej i gazu. Inteligentne gazomierze, w ilości około 1 mln sztuk, dostarczone zostaną w latach 2023-2031 przez Apator Metrix S.A., który jest partnerem Landys+Gyr. Urządzenia te bazować będą na przeznaczonym do urządzeń brzegowych Internetu Rzeczy (ang. Edge IoT) autorskim systemie operacyjnym Phoenix-RTOS oraz oprogramowaniu aplikacyjnym dostarczonym przez zależną od Atende spółkę Phoenix Systems sp. z o.o. ("Phoenix Systems).

Szacowany przychód Phoenix Systems, z tytułu realizacji umowy w latach 2021 - 2031, wyniesie ok. 9 mln zł. Informacja o wygranym przetargu jest istotna dla Atende, ponieważ jest to pierwszy kontrakt o dużej skali na dostarczenie inteligentnych urządzeń pomiarowych wykorzystujących autorskie oprogramowanie Phoenix Systems.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.07.2021, 19:26
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ