Newsletter

Auchan Group wybiera ACI Worldwide jako dostawcę pierwszej w branży, paneuropejskiej, scentralizowanej platformy do obsługi płatności kartowych

03.09.2014, 16:30aktualizacja: 03.09.2014, 16:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

ACI dostarczy rozwiązania wspierające innowacyjną strategię płatności multi-country, omni-channel dla jednej z największych detalicznych sieci handlowych na świecie.

NAPLES, USA i Lille, Francja - (BUSINESS WIRE) - ACI Worldwide (NASDAQ: ACIW), światowy lider oprogramowania w obszarze obsługi płatności elektronicznych i rozwiązań bankowych oficjalnie ogłasza, że został wybrany przez Auchan Group, jedną z największych na świecie detalicznych sieci handlowych, jako partner przy wdrożeniu pierwszej w Europie, zgodnej z regulacjami SEPA platformy obsługującej płatności dokonane przy użyciu kart płatniczych.

Auchan Group jest jedenastą największą na świecie siecią handlową obecną w 15 krajach. Auchan Group wybrała rozwiązanie Postilion, przeznaczone dla sieci handlowych. Postilion będzie głównym systemem w scentralizowanej platformie obsługującej płatności elektroniczne, realizowane za pośrednictwem dostępnych kanałów płatności (terminal POS, płatności internetowe oraz transakcje mobilne) w centrach handlowych Auchan w Europie. Hostowane przez ACI rozwiązanie oparte jest na nowym europejskim standardzie EPAS, protokole który niweluje istniejące dotychczas ograniczenia oraz zapewnia zgodność z wieloma lokalnymi regulacjami.

Aktualnie ponad 300 firm na całym świecie, włączając w to kilka z największych detalicznych sieci handlowych, korzysta z rozwiązania Postilion, oferowanego przez ACI na potrzeby obsługi różnego typu płatności w swoich punktach. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie kosztów oraz rozwój biznesu niezależnie od wykorzystywanej infrastruktury terminali płatniczych, spełniając jednocześnie wymagania dotyczące bezpieczeństwa obsługi płatności zgodnie ze standardem PCI DSS.

"Mając na uwadze wyniki pilotażowego wdrożenia we Francji i w Portugalii, sądzimy, że paneuropejska, scentralizowana platforma do obsługi transakcji kartowych wkrótce stanie się nie tylko faktem ale również koniecznością. Wybór aplikacji Postilion, zgodnej z regulacjami SEPA, jest naturalną konsekwencją naszej korporacyjnej strategii prowadzącej do bezpieczniejszej i bardziej dostępnej akceptacji kart płatniczych - mówi Arnaud Crouzet, Head of Group Global Payments Development, Auchan Group. - Współpraca z ACI Worldwide, międzynarodową firmą, która w pełni rozumie i wspiera europejskie standardy dotyczące płatności elektronicznych, pozwoli nam na kontynuację wzrostu biznesu oraz wdrażania innowacji".

"ACI i Auchan Group podzielają wspólną wizję distruptive payments i czujemy się wyróżnieni, że możemy być partnerem w realizacji tego ambitnego projektu płatności omni-channel, oferując hostowane przez nas rozwiązanie, powiedział Paul Thomalla, Senior Vice President and General Manager, EMEA, ACI Worldwide. - Wierzymy, że również inne detaliczne sieci handlowe pójdą śladem Auchan Group i wezmą udział w kształtowaniu rynku płatności w Europie".

Platforma obsługiwana będzie wspólnie przez ACI oraz Oney Banque Accord, bank należący do Auchan Group. Rozwiązanie zainstalowane zostanie w pełni bezpiecznym centrum technologicznym ACI, w którym funkcjonują rozwiązania dedykowane dla banków i przetwarzające płatności dla ponad 4,000 instytucji finansowych, sieci handlowych oraz firm obsługujących płatności rachunków.

ACI Worldwide

ACI Worldwide (Universal Payments company) dostarcza rozwiązania w zakresie bankowości oraz obsługi płatności elektronicznych dla ponad 5,000 instytucji finansowych, detalicznych sieci handlowych, firm obsługujących płatności rachunków i procesorów transakcji na całym świecie.

Oprogramowanie dostarczane przez ACI przetwarza dziennie transakcje na łączną kwotę 13 bilionów dolarów amerykańskich dla ponad 250 największych globalnych sieci handlowych oraz 21 z 25 największych banków świata. Kompleksowy pakiet oprogramowania i usługi hostingowi pozwalają ACI na dostarczanie szerokiego zakresu rozwiązań dedykowanych do przetwarzania płatności, zarządzania kartami oraz akceptantami kart, online banking’u, rozwiązań mobilych, bankowości tradycyjnej, rozwiązań do wykrywania nadużyć, trade finance oraz elektronicznej obsługi rachunków i płatności.

Więcej informacji na temat ACI dostępnych jest na stronie www.aciworldwide.com lub na Twitterze: @ACI_Worldwide.

© Copyright ACI Worldwide, Inc. 2014.

ACI, ACI Payment Systems, the ACI logo and all ACI product names are trademarks or registered trademarks of ACI Worldwide, Inc., or one of its subsidiaries, in the United States, other countries or both. Other parties’ trademarks referenced are the property of their respective owners.

Plany rozwoju produktów (Product Roadmaps) przekazywane są jedynie w celach informacyjnych i nie mogą być częścią kontraktu lub umowy. Prace rozwojowe dotyczące przyszłych wersji produktów oraz terminów ich wydania pozostają wyłącznie w gestii ACI. ACI przedstawia te informacje zgodnie z polityką komunikacji związaną z produktami oferowanymi przez ACI. Wszelkie cechy, funkcjonalności i ulepszenia lub terminy wydania tych cech, funkcjonalności i ulepszeń są w wyłącznej gestii ACI i mogą zostać zmienione bez wcześniejszej informacji. Wszystkie plany rozwoju produktów lub inne podobne informacje nie stanowią zobowiązania do dostarczenia żadnych materiałów, kodu aplikacji ani funkcjonalności i nie należy na ich podstawie podejmować decyzji o zakupie.

Auchan Group:

Auchan Group jest jedenastą największą na świecie siecią handlową obecną w 15 krajach, zatrudniającą 302 500 pracowników. Pięć głównych obszary działalności biznesowej Auchan Group to: hipermarkety, supermarkety, działalność na runku nieruchomości (Immochan), bankowość (Banque Accord) oraz e-commerce. W roku 2013 Auchan Group uzyskał skonsolidowany przychód netto w wysokości 48,1 miliarda Euro z czego 58% pochodziło z rynków inne niż Francja.

www.groupe-auchan.com

Kontakt dla mediów:

ACI Worldwide

Dan Ring

tel. +1-781-370-3600

e-mail: dan.ring@aciworldwide.com

Źródło: ACI Worldwide

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.09.2014, 16:30
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ