Newsletter

BANK MILLENNIUM SA (25/2022) Zmiana ratingów Banku Millennium przez agencję Fitch

05.08.2022, 16:29aktualizacja: 05.08.2022, 16:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 25/2022

Zarząd Banku Millennium S.A. ("Bank") zawiadamia, iż w dniu 5 sierpnia 2022 roku agencja ratingowa Fitch Ratings ("Fitch"), obniżyła długo- oraz krótko-terminowe ratingi Banku do następujących poziomów:

Długoterminowy rating emitenta Issuer Default Rating' (IDR) do 'BB' (poprzednio 'BBB-'). Perspektywa ratingu jest stabilna,

Krótkoterminowy rating emitenta Issuer Default Rating' (IDR) do B' (poprzednio F3'),

Viability Rating' (VR) do 'bb' (poprzednio 'bbb-'),

Narodowy rating długoterminowy (National Long-term Rating) do 'BBB+(pol)' (poprzednio A(pol)').

Rating narodowy krótkoterminowy National Short-term Rating' został utrzymany na poziomie F1(pol)'.

W swoim raporcie, Fitch stwierdził m.in:

Ratingi Millennium odzwierciedlają presję na kapitały wynikającą w przeważającej mierze z ponadprzeciętnego zaangażowania banku w produkty, które stały się przedmiotem rządowej lub sądowej interwencji, mających negatywny wpływ na raportowaną zyskowność. Jednocześnie, są one wspierane przez solidną pozycję rynkową, zadowalającą podstawową rentowność i jakość aktywów, jak również silny profil pod względem finansowania i płynności.'

Fitch wycofał rating Support Rating' Banku Millennium ponieważ nie jest on już właściwy z punktu widzenia oceny przeprowadzanej przez agencję w oparciu o jej zaktualizowane kryteria "Bank Rating Criteria" opublikowane w dniu 12 listopada 2021r. W oparciu o te kryteria, Fitch przyznał Bankowi rating Shareholder Support Rating' (SSR) na poziomie 'b'.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Fitch:

https://www.fitchratings.com/research/banks/fitch-downgrades-bank-millennium-to-bb-outlook-stable-05-08-2022

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 Rozporządzenia MAR

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.08.2022, 16:29
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.