Newsletter

Beata Drzazga otrzymała Nagrodę Indywidualną z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

18.11.2022, 16:29aktualizacja: 18.11.2022, 16:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Biuro prasowe Beata Drzazga (1)
Biuro prasowe Beata Drzazga (1)
W czwartek 17 listopada, na Uniwersytecie Rzeszowskim, podczas VII edycji „Kongresu 590”, prezydent Andrzej Duda wręczał Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP. Nagrodę Indywidualną od prezydenta dla osoby wyróżniającej się wybitnymi zasługami dla rozwoju polskiej gospodarki i przedsiębiorczości otrzymała Beata Drzazga – założycielka i prezes kilku firm, w tym największej w Polsce firmy medycznej świadczącej usługi opieki długoterminowej BetaMed S.A.

Beata Drzazga pierwszą z kilku firm - BetaMed S.A. założyła w roku 2001 i rozbudowała do 91 filii świadczących usługi opieki długoterminowej aż w 11 województwach w Polsce. W firmie znajduje zatrudnienie ponad 3250 osób, które pielęgnują osoby dorosłe oraz dzieci tak w ich domach jak i w klinice BetaMed w Chorzowie. Stworzyła miejsce, w którym chciała pokazać jak powinno się traktować pacjentów. Wraz ze swoimi pracownikami zbudowała miejsce dla ludzi cierpiących. Empatyczne podejście personelu BetaMed S.A. szybko spowodowało, że usługi firmy znane są z dobrej jakości w całej Polsce. Siłą BetaMedu jest nadrzędna życiowa wartość jej założycielki i pracowników – empatia. Ta wartość od zawsze motywowała ją do działania i budziła coraz to nowe pokłady przedsiębiorczości. Dziś Beata Drzazga jest również właścicielką i prezesem BetaMed International w Las Vegas, a jako uczestnik i współorganizator misji gospodarczych pomiędzy Nevadą a Polską, została uhonorowana tytułem Pierwszego Ambasadora Biznesu Nevady. Dzięki jej staraniom w czasie trwania misji podpisana została współpraca między Polską, a Nevadą. Zafascynowana sztuczną inteligencją współorganizuje w Dolinie Krzemowej konferencje nowych technologii. W Polsce założyła również 5 lat temu klinikę laseroterapii Drzazga Clinic, gdzie zakupiła najbardziej nowoczesny sprzęt do wszelkich zabiegów laseroterapii. W Katowicach 16 lat temu otworzyła dom mody ekskluzywnej Dono da Scheggia, który organizuje pokazy mody na świecie. Laureatka jest kobietą wszechstronnie wykształconą i wyróżnioną setkami ilości nagród za działalność gospodarczą i filantropijną. Od roku pełni funkcję dziekana wydziału Medycznego Akademii Górniczej w Katowicach, gdzie wykłada o komunikacji i empatii w opiece nad pacjentem.

„Jestem zaszczycona tym, że otrzymałam nagrodę indywidualną za pracę na wielu polach mojej działalności. Otrzymałam setki nagród, ale ta daje mi odczucie wyjątkowego wyróżnienia. Po pierwsze, jest ona przyznawana przez prezydenta, po drugie do tej kategorii wybierana jest tylko jedna osoba i po trzecie jest to nagroda dla osoby, a nie dla firmy. Od zawsze staram się, aby usługi wszystkich moich firm wyróżniały się nienaganną jakością i w ten sposób dbam nie tylko o swój wizerunek jako pracodawcy i marki, ale przede wszystkim wizerunek polskiego przedsiębiorcy. Od kilku lat moją misją jest przekonywanie innych przedsiębiorców do tego, że miarą sukcesu jest wypracowanie go z innymi, a nie ich kosztem. Namawiam wszystkich, aby nie patrzyli tylko na pieniądze, bo po drodze są przede wszystkim ludzie. Głoszę, że ważny jest szacunek, pokora i miłość do ludzi. Uważam, że największym sukcesem jest to, że odnosimy sukcesy, ale zawsze pozostajemy sobą” – powiedziała Beata Drzazga.

Celem przyznawanych przez prezydenta Polski nagród gospodarczych, przyznawanych już od 20 lat, jest wspieranie krajowych przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. W tym roku nagrody zostały rozdane w siedmiu kategoriach, ale Nagroda Indywidualna przypadła tylko jednej osobie - Beacie Drzazga, która podobnie jak przedstawiciele nagrodzonych firm, przestrzegając zasad odpowiedzialnego biznesu przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki, daje wiele miejsc pracy i promuje jej pozytywny wizerunek na świecie.

Źródło informacji: Biuro prasowe Beata Drzazga

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.11.2022, 16:29
Źródło informacji Biuro prasowe Beata Drzazga
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.