Newsletter

Biedronka otwiera w Stawigudzie swoje najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne

27.09.2022, 15:46aktualizacja: 27.09.2022, 15:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Biedronka - Otwarcie Centrum Dystrybucyjnego Stawiguda
Biedronka - Otwarcie Centrum Dystrybucyjnego Stawiguda
Otwarty we wtorek w Stawigudzie k. Olsztyna najnowocześniejszy magazyn jest 17. centrum dystrybucji sieci, które może obsługiwać nawet 250 sklepów w północno-wschodniej części kraju i już realizuje pierwsze dostawy do sklepów – poinformowała we wtorek Biedronka.

Umiejscowione w pobliżu węzłów dróg ekspresowych S51 i S7 centrum dystrybucyjne w Stawigudzie, jest bazą do prowadzenia operacji logistycznych w północno-wschodniej części Polski. Sieć podała, że powierzchnia wszystkich budynków obiektu wynosi ponad 35 tys. metrów kwadratowych, a sam magazyn wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie zarządzania zapasami, inteligentne systemy oświetlenia czy ekologiczne rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko.

„Otwarcie tego magazynu to dla nas ważny moment, poprzedzony miesiącami wytężonej pracy. Z perspektywy sieci nastawionej na dynamiczny rozwój, warunki logistyczne są kluczowe i mają wpływ na optymalizację wielu procesów, których beneficjentami są wszyscy – począwszy od klientów, przez naszych pracowników, aż po środowisko. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w tej części Polski pozwoli nam na redukcję średniego dystansu pokonywanego w trakcie dostaw do obsługiwanych sklepów o ponad 30 proc.” – powiedział cytowany w komunikacie Wojciech Józefowski, dyrektor logistyki sieci Biedronka.

Biedronka poinformowała, że na wyposażeniu centrum dystrybucyjnego jest blisko 200 wózków widłowych z bezobsługowymi bateriami litowo-jonowymi, 175 pojazdów ciężarowych oraz 1000 kontenerów chłodniczych. Dodała, że dzięki zastosowaniu najnowszego systemu zarządzania magazynem, centrum będzie mogło obsłużyć nawet 250 sklepów i wysyłać codziennie ponad 6000 palet. Jak zaznaczyła, we wrześniu podpisana została umowa na montaż na dachu magazynu ponad 1700 paneli fotowoltaicznych.

„Nasze centrum dystrybucyjne w Stawigudzie to oprócz imponujących liczb przede wszystkim ludzie. Jestem przekonany, że stworzony przez nas zespół dzielnie stawi czoła codziennym wyzwaniom” – mówi cytowany w komunikacie Biedronki Przemysław Bryk, dyrektor centrum dystrybucyjnego w Stawigudzie.

Sieć poinformowała również, że na liczącej prawie 14 hektarów działce w Stawigudzie, oprócz budynków centrum dystrybucyjnego znalazły się także m.in. łąki kwietne, czy insektownik - schronienie dla pszczoły murarki.

Jak podkreśliła Biedronka, nowy magazyn będzie wsparciem dla rynku pracy w regionie, w którym bezrobocie sięga 7,5 proc. - centrum dystrybucyjne będzie tu jednym z największych pracodawców, bo zatrudnienie znajdzie tu ok. 600 osób.

Budowa centrum dystrybucyjnego Biedronki w Stawigudzie rozpoczęła się w lipcu 2021 r. i zakończyła we wrześniu 2022 r. System logistyczny Biedronki oparty jest na 17 centrach dystrybucyjnych, o łącznej powierzchni magazynowej prawie 450000 m2, zlokalizowanych tak, aby zapewnić efektywny łańcuch dostaw do prawie 3300 sklepów na terenie całego kraju.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.09.2022, 15:46
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.