Newsletter

Bieruń: Dofinansowanie na remont ulic Soleckiej i Sadowej!

23.02.2023, 08:17aktualizacja: 23.02.2023, 08:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Przebudowa ulicy Soleckiej i Sadowej.png
Fot. Przebudowa ulicy Soleckiej i Sadowej.png
2,5 miliona złotych – to kwota dofinansowania, jakie zdobył Bieruń na gruntowną przebudowę ważnego ciągu komunikacyjnego. Mowa o ulicach Soleckiej i Sadowej w nowobieruńskiej części miasta, które od dawna czekały na remont. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, prace na odcinkach o łącznej długości około 800 metrów, zostaną przeprowadzone maksymalnie w ciągu 12 miesięcy.

Obecnie ul. Sadowa jest drogą wybudowaną ze starych betonowych płyt, natomiast ul. Solecka, posiada asfaltowa nawierzchnię, na której występują liczne spękania i ubytki. Niebawem to się zmieni.

- Przebudowa ulic Soleckiej i Sadowej to bardzo ważne zadanie, które usprawni komunikację i znacząco poprawi bezpieczeństwo w nowobieruńskiej części miasta. Nie mówimy o drobnym remoncie, a o gruntownej przebudowie, ponieważ będziemy ingerować w dolne warstwy nawierzchni. Droga zostanie wybudowana na nowo – podkreśla burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica.

Szacunkowa wartość inwestycji wynosi około 5 milionów złotych. Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to 50% wartości inwestycji. Co zostanie zrealizowane za tę kwotę?

– Na odcinkach o łącznej długości 800-metrowym ulice Solecka i Sadowa zostaną przebudowane od podstaw. Będziemy ingerować w ziemię, budować nową konstrukcję z podbudowy z kruszywa i dopiero na tak przygotowanym podłożu ułożone zostaną trzy warstwy asfaltu: podbudowa bitumiczna, warstwa wiążąca i ścieralna. Przebudowane zostaną przyłącza wodociągowe oraz kanał technologiczny. Drogi zostaną odwodnione i oświetlone. – wyjaśnia rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bieruniu, Agnieszka Kijas.

Kolejny krok, to ogłoszenie przetargu, w którym zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji. O dalszych etapach inwestycji miasto będzie informowało w odrębnym komunikacie, wiadomo natomiast, że termin realizacji zadania to 12 miesięcy od podpisania umowy na dofinansowanie  ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.02.2023, 08:17
Źródło informacji Bieruń
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ