Newsletter

BioMaxima S.A. zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

28.01.2022, 13:46aktualizacja: 28.01.2022, 13:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

GPW
GPW
W poniedziałek, 31 stycznia o godz. 9.00, na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutuje lubelska firma BioMaxima S.A. Spółka zajmuje się m.in. produkcją szybkich testów antygenowych, wykrywających koronawirusa SARS-CoV-2.

Debiut lubelskiej spółki BioMaxima to pierwsze wydarzenie tego typu na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2022 roku. Firma powstała w 2002 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sześć lat później została przekształcona w spółkę akcyjną.

BioMaxima S.A. przede wszystkim produkuje i sprzedaje podłoża mikrobiologiczne, a także suplementy, dodatki oraz inne składniki podłoży mikrobiologicznych, przeznaczonych dla laboratoriów przemysłowych. Ponadto wytwarza systemy dyfuzyjne do oznaczania lekowrażliwości oraz mechanizmów oporności bakterii i grzybów, jak również własne odczynniki diagnostyczne do badania parametrów biochemicznych krwi i innych płynów ustrojowych.

Firma produkuje również szybkie testy do wykrywania markerów nowotworowych, markerów zawału serca, środków uzależniających, a przede wszystkim chorób infekcyjnych, w tym zakażeń wirusem SARS-CoV- 2 (testy antygenowe).

Produkcja opisanych wyżej rozwiązań ma miejsce w Lublinie, w zakładzie rozbudowanym w latach 2017-2018.

Od 2010 roku BioMaxima S.A. jest notowana na rynku NewConnect. Wartość firmy debiutującej teraz na Głównym Rynku GPW wynosi 160444800 zł.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.01.2022, 13:46
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.