Newsletter

BitClout wchodzi na platformę AscendEX i kontynuuje niezwykle dynamiczny rozwój

14.07.2021, 14:01aktualizacja: 14.07.2021, 14:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/AscendEX
PR Newswire/AscendEX
BitClout powiększa swoją sieć, dając użytkownikom jeszcze więcej możliwości przejścia na ten ekosystem.a

SINGAPUR, 14 lipca 2021 r. /PRNewswire/ -- AscendEX, globalna platforma finansowa rynku kryptowalut oferująca pakiet kompleksowego oprogramowania, z przyjemnością ogłasza rozpoczęcie notowania tokena BitClout (CLOUT) od 14 lipca o godzinie 15 czasu polskiego.

BitClout jest pierwszą platformą społecznościową, której fundamentem jest własny, specjalnie przygotowany łańcuch bloków (blockchain). Ten nowy typ platformy społecznościowej pozwala każdemu twórcy na posiadanie własnego tokena, który następnie mogą kupować i sprzedawać jego fani.

BitClout to oparty na tokenach rynek, który pozwala uzyskiwać udziały w reputacji i sile oddziaływania osób i nie tylko. Jeśli na przykład influencer opublikuje na Instagramie post, który zyska ogromną popularność, wartość jego tokena wzrośnie. A gdy napisze przykładowo na Twitterze coś nieodpowiedniego, może to niekorzystnie wpłynąć na wartość tokena. W teorii każde publiczne działanie danego twórcy wpływa na fluktuacje ceny jego tokena, co sprawia, że nadaje się on do wymiany na rynku.

„BitClout burzy status quo rynku kryptowalut i mediów społecznościowych, a to dopiero początek - powiedział Shaun Maguire, wspólnik w firmie Sequoia, wczesnego inwestora w BitClout. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze wsparcia BitClout przez AscendEx. Pozwoli to całemu światu handlować walutą $CLOUT i dołączyć do platformy społecznościowej zupełnie odmiennego rodzaju”.

„W BitClout poszczególni użytkownicy przejmują na własność tworzone przez nich media - powiedział Andy Artz, wspólnik w firmie Social Capital. - Zapewniając otwarty protokół dla zdecentralizowanych sieci społecznościowych, BitClout łączy w sobie fundusze i kod w sposób, dzięki któremu powstaje pierwszy prawdziwie otwarty rynek idei. Dzięki partnerstwu z AscendEX nie tylko BitClout będzie mógł rozwijać się dalej. Twórcy także”.

„BitClout przyczynił się do powstania ogromnego ekosystemu ponad 120 nowych projektów rozwojowych i tworzonych wokół niego firm - powiedział Johnny Steindorff, wspólnik w firmie Distributed Global. - Jako zdecentralizowana sieć oparta na otwartym oprogramowaniu i skoncentrowana na twórcach, BitClout ma potencjał, by rozwinąć się w czołową platformę społecznościową WEB3 warstwy 1”.

Obecnie każdy post opublikowany na platformach społecznościowych staje się własnością korporacji, a nie twórcy, który go przygotował. Zupełnie inaczej jest w BitClout, który jest w pełni otwartym i zdecentralizowanym oprogramowaniem, za którym nie stoi żadna korporacja - tylko tokeny i kod. Oznacza to, że każdy twórca ma bezpośrednią relację ze swoimi fanami bez pośredników, co otwiera nowe sposoby interakcji i monetyzacji nieopartej na reklamie. Architektura BitClout przypomina Bitcoin, ale obsługuje też dodatkowe funkcje i złożone dane społecznościowe, takie jak posty, profile, obserwujących, cechy spekulacyjne i wiele innych, razem ze znacząco zwiększoną przepustowością i skalą.

Blockchain BitClout opiera się na własnej kryptowalucie o nazwie BitClout (CLOUT), z której mogą korzystać użytkownicy do dokonywania wszelkich czynności na platformie, w tym do zakupu „monet twórców”. Każdy może zakupić kryptowalutę BitClout za Bitcoiny w kilka minut dzięki wbudowanemu zdecentralizowanemu mechanizmowi „atomic swap” dostępnemu w aplikacji na stronie „Kup BitClout”. Całkowita liczba tokenów CLOUT w obrocie nie może przekroczyć 10,8 mln, czyli około połowy tego, co Bitcoin, dzięki czemu są one naturalnie deficytowe.

Główny twórca i architekt BitClout, znany pod pseudonimem @diamondhands, należy do grupy twórców oprogramowania, która stworzyła łańcuch bloków BitClout z myślą o uczynieniu z niego trwałej pozytywnej siły na rzecz ludzkości, która przywróci idee konkurencji i innowacji do świata internetu.

Wśród inwestorów, którzy wsparli BitClout, jest imponująca liczba renomowanych inwestorów venture capital z Doliny Krzemowej - Sequoia, Social Capital, Andreessen Horowitz, TQ Ventures, Distributed Global Temasek, Arrington Capital, Long Journey Ventures, Ideo, Alexis Ohanian - oraz dużych inwestorów w kryptowaluty - Coinbase Ventures, Winklevoss Capital, Blockchange, Sybil Capital, Pantera, PolyChain i Digital Currency Group.

AscendEX

AscendEX (poprzednio BitMax) to globalna platforma finansowa rynku kryptowalut oferująca pakiet kompleksowego oprogramowania obejmujący handel na rynkach spot, margin trading i transakcji terminowych, usługi portfela i wsparcie stakingu dla ponad 150 projektów blockchain, takich jak bitcoin, ether i ripple. Uruchomiona w 2018 r. platforma AscendEX obsługuje ponad 1 milion klientów detalicznych i instytucjonalnych na całym świecie, zapewniając wysoką płynność i bezpieczne rozwiązania depozytowe.

AscendEX stał się czołową platformą pod względem zwrotu z inwestycji na „pierwszych ofertach wymiany” dzięki wsparciu projektów, które należą do najbardziej innowacyjnych w branży, pochodzących z ekosystemu DeF, takich jak Thorchain, xDai Stake i Serum. Użytkownicy AscendEX otrzymują wyłączny dostęp do „zrzutów” tokenów i możliwość ich zakupu na najwcześniejszym możliwym etapie.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak AscendEX wykorzystuje najlepsze praktyki z Wall Street i ekosystemu kryptowalut, aby dostarczyć najlepsze altcoiny swoim użytkownikom, odwiedź stronę internetową www.AscendEX.com.

Więcej informacji i aktualizacji:

Strona internetowa: https://ascendex.com

Twitter: https://twitter.com/AscendEX_Global

Telegram: https://t.me/AscendEXEnglish

Medium: https://medium.com/ascendex

Więcej o BitClout:

Strona internetowa: https://bitclout.com

Explainer: https://docs.bitclout.com/

Vision: https://docs.bitclout.com/the-vision

FAQ: https://docs.bitclout.com/faq/bitclout-faq

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1573525/BitCloud_and_AscendEX.jpg

Źródło: AscendEX

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.07.2021, 14:01
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ