Newsletter

Biznes i finanse

Blinken: Nord Stream 2 ma potencjał, by naruszać interesy Ukrainy i Polski

23.03.2021, 10:11aktualizacja: 23.03.2021, 10:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								NATO Foreign Ministers' meeting in Brussels
NATO Foreign Ministers' meeting in Brussels
Gazociąg Nord Stream 2 ma potencjał, by naruszać interesy Ukrainy i Polski - oświadczył we wtorek szef amerykańskiej dyplomacji Antony Blinken przed rozpoczęciem szczytu ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli.

"Nord Stream 2 ma potencjał, by naruszać interesy Ukrainy i Polski oraz szeregu innych bliskich partnerów i sojuszników" - powiedział Blinken w oświadczeniu wygłoszonym dla prasy w Brukseli.

Jak dodał, jest to projekt "zły dla Europy i dla Ameryki", stojący "w sprzeczności z celami bezpieczeństwa energetycznego UE". (PAP)

asc/ akl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.03.2021, 10:11
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ