Newsletter

BloombergNEF uznaje spółkę Shanghai Electric Wind Power Group za jednego z pięciu najlepszych chińskich producentów turbin wiatrowych w 2021 r.

02.05.2022, 13:37aktualizacja: 02.05.2022, 13:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Shanghai Electric
PR Newswire/Shanghai Electric

SZANGHAJ, 2 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- W opublikowanym przez BloombergNEF rankingu 10 najlepszych producentów turbin wiatrowych w Chinach w 2021 r. spółkę Shanghai Electric Wind Power Group („Shanghai Electric Wind Power” lub „spółka”) uznano za jednego z pięciu najlepszych producentów turbin wiatrowych w Chinach, przy czym w ocenie tej uwzględniono również najnowszą morską elektrownię wiatrową, której moc przewyższała w 2021 r. potencjał wszystkich pozostałych chińskich graczy branżowych.

Z rankingu obejmującego chińskich producentów turbin wiatrowych, którzy w 2021 r. zrealizowali instalację nowych turbin, wynika, że spółka Shanghai Electric Wind Power uplasowała się na piątym miejscu pod względem mocy elektrowni wiatrowej wynoszącej 5,18 GW, co stanowi 9 procent udziału w chińskim rynku. Spółka zajęła czołową pozycję w rankingu w sektorze morskich elektrowni wiatrowych dzięki zwiększeniu w ciągu roku całkowitej mocy instalacji o 4,1 GW, do czego przyczyniło się wybudowanie nowej morskiej elektrowni wiatrowej.

Jak spółka Shanghai Electric podała w opublikowanym, pisemnym oświadczeniu:

„Pomimo odczuwalnych skutków pandemii COVID-19 i ogromnej konkurencji na rynku spowodowanej zbliżającym się końcem dopłat do budowy morskich elektrowni wiatrowych, spółka Shanghai Electric Wind Power zdołała pokonać wyzwania i ustanowiła szereg rekordów w branży, zyskując uznanie naszych partnerów ze względu na wyjątkową wydajność instalacji, a także jakość produktów i usług. Wyróżnienia przyznane przez branżę tchnęły w nas nowe siły i jeszcze bardziej zmotywowały nas do zmieniania oblicza chińskiego sektora energii wiatrowej w świetle dążenia do szybszego osiągnięcia celu ograniczenia szczytowych poziomów emisji i neutralności emisyjnej”.

W 2021 r. moc produkcyjna nowo zainstalowanych chińskich elektrowni wiatrowych wzrosła łącznie do 55,8 GW, co stanowi niewielki, trzyprocentowy spadek w porównaniu do 2020 r., a mimo to już drugi rok z rzędu przekroczyła ona próg 50 GW. Należy podkreślić, że tak doskonały wynik osiągnięto w czasie, gdy chiński sektor energii wiatrowej boryka się z niepewną sytuacją na rynku wynikającą z gwałtownych wzrostów światowych cen towarów, a także zakłóceniami w łańcuchach dostaw. W ubiegłym roku został odnotowany wynoszący 351% wzrost kosztów eksploatacji elektrowni morskich, których potencjał zwiększył się o 14,2 GW, oraz jednoczesny spadek mocy produkcyjnej krajowych elektrowni wiatrowych o 23% w porównaniu do szczytowych wartości uzyskanych w 2020 r., do 41,6 GW w 2021 r.

Założona w 2006 r. spółka Shanghai Electric Wind Power oferuje szeroką gamę usług, wśród których wymienić należy produkcję turbin wiatrowych, oddawanie do eksploatacji i konserwację farm wiatrowych, ocenę potencjału zasobów energii wiatrowej, wycenę kosztów inwestycji w farmy wiatrowe i ich rozbudowę, ewaluację zarządzania farmą wiatrową, usługi z zakresu „inteligentnej energii” i wiele innych. W portfelu produktów spółki znajdują się turbiny wiatrowe o mocy od 1,25 MW do 10 MW.

W ciągu ostatnich piętnastu lat spółka zdołała osiągnąć pozycję największego w Chinach producenta morskich turbin wiatrowych i umocnić swoją pozycję w światowym sektorze nowej energii. W maju 2021 r. spółka Shanghai Electric Wind Power przeprowadziła ofertę publiczną na giełdzie Shanghai Stock Exchange Science and Technology Innovation Board, dzięki czemu spółka prowadzi zakrojoną na szerszą skalę działalność w dziedzinie badań i rozwoju swoich kluczowych technologii.

W ubiegłym roku spółka Shanghai Electric Wind Power uruchomiła też ogólnoświatową platformę Petrel SEW11.0-208. Flagowa turbina z napędem bezpośrednim w całości stanowiąca własność intelektualną spółki charakteryzuje się mocą znamionową wynoszącą 11 MW - najwyższą w Azji dla turbin tego rodzaju - i pod tym względem jest przełomowym produktem chińskiej myśli innowacyjnej w dziedzinie morskiej technologii wiatrowej.

Spółka, koncentrująca się przede wszystkim na opracowywaniu przełomowych technologii, współpracuje z najlepszymi spółkami sektora energetyki wiatrowej, a celem tej współpracy jest wspólne rozwijanie światowego sektora nowej energii. Obecnie spółka pracuje nad zintensyfikowaniem współpracy na wszystkich etapach cyklu, a jej działalność koncentruje się na cyfrowym rozwoju farm wiatrowych oraz opracowaniu technologii inteligentnej eksploatacji i konserwacji farm wiatrowych, przekształceniu spółki w dostawcę usług obejmujących wszystkie etapy cyklu życia produktu. Dążąc do zdobycia pozycji światowej klasy firmy z sektora energetyki wiatrowej, spółka Shanghai Electric Wind Power umacnia swoją pozycję na światowym rynku, oferując swoje wysokiej jakości produkty i usługi klientom z całego świata.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1808395/Shanghai_Electric.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1808396/Shanghai_Electric.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1800747/logo_new_Logo.jpg

Źródło: Shanghai Electric

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.05.2022, 13:37
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.