Newsletter

BOM: Wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (komunikat)

15.04.2024, 11:55aktualizacja: 15.04.2024, 11:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Biuro Obsługi Medialnej Kancelarii Sejmu informuje:

Wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (zapowiedź):

Debata nt. śmierci Aleksieja Nawalnego i konieczności przeciwstawienia się totalitarnemu reżimowi Władimira Putina i jego wojnie z demokracją to jeden z punktów drugiej części sesji plenarnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, która odbędzie się w dniach 15-19 kwietnia w Strasburgu. W obradach wezmą udział przedstawiciele Sejmu i Senatu.

Podczas posiedzenia Zgromadzenia Polskę będą reprezentować posłowie: Agnieszka Pomaska (przewodnicząca delegacji), Paweł Jabłoński, Kacper Płażyński, Katarzyna Sójka, Krzysztof Truskolaski, wiceszefowie delegacji Wanda Nowicka, Mirosław Orliński i Ryszard Petru, a także senatorowie: wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat, wiceprzewodniczący delegacji Bogdan Klich, Marek Borowski oraz Jan Filip Libicki.

W ramach sesji przewidziana jest również m.in. dyskusja poświęcona arbitralnemu zatrzymaniu Władimira Kara-Murzy i systematycznym prześladowaniom antywojennych demonstrantów w Rosji i na Białorusi. Wśród tematów obrad ZP RE będzie także wsparcie dla odbudowy Ukrainy, w tym propozycja wykorzystania do tego zamrożonych rosyjskich aktywów. W planach jest ponadto debata poświęcona roli Rady Europy w zapobieganiu katastrofie humanitarnej w Gazie. Parlamentarzyści omówią też kwestię ochrony dzieci przed przemocą w Internecie. Odbędzie się także debata nt. wniosku Kosowa o członkostwo w Radzie Europy oraz głosowanie nad projektem opinii.

Pełny porządek obrad jest dostępny pod adresem: https://pace.coe.int/en/files/33380.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/pab/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 15.04.2024, 11:55
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ