Newsletter

Borys: UOKiK wystąpi o zgodę KE na przedłużenie programów pomocowych

18.02.2021, 15:10aktualizacja: 18.02.2021, 15:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo


								Paweł Borys
Paweł Borys
Najprawdopodobniej w ciągu dwóch tygodni Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpi do Komisji Europejskiej o zgodę na przedłużenie programów pomocowych o kolejne miesiące - zapowiedział w czwartek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Borys w rozmowie na antenie radia TOK FM przyznał, że bardzo wielu przedsiębiorców jest postawionych "w bardzo trudnej sytuacji od marca ub.r.".

"Z perspektywy całej gospodarki ponad 95 proc. gospodarki działa w sposób stabilny, ciągły. Natomiast takie branże jak gastronomia, fitness, hotelarstwo, turystyka, kultura, ze względu na poważne ryzyko, cały czas będą w niepewności. Tutaj mówimy o przenoszeniu się wirusa pandemii, raz te zachorowania spadają, raz się okazuje, że rosną, i rząd musi elastycznie w stosunku do tych informacji podejmować te decyzje" - powiedział Borys. Zaznaczył, że Polski Fundusz Rozwoju robi wszystko, "aby tym branżom, tym przedsiębiorcom udzielać wtedy pomocy".

Borys został zapytany o to, czy PFR planuje rozszerzenie Tarczy Finansowej 2.0 albo uruchomienie Tarczy Finansowej 3.0. "Takie rozmowy rzeczywiście odbywają się praktycznie każdego dnia. My się też spotykamy z branżami" - powiedział. Dodał, że gdyby się okazało, że restrykcje będą także w kwietniu i w kolejnych okresach, "to będziemy gotowi działać tutaj, jeżeli rząd podejmie taką decyzję, i kontynuować te wsparcie".

Szef PFR przypomniał, że w listopadzie ub.r. wystąpiono do Komisji Europejskiej o akceptację programu Tarczy Finansowej 2.0. "Otrzymaliśmy pod koniec grudnia zgodę dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, a do dzisiaj nie otrzymaliśmy zgody - po 3 miesiącach - na wsparcie dla dużych firm" - wskazał. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pad/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.02.2021, 15:10
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.