Newsletter

Budowanie zaufania do kryptowalut: CEO Bybit o współpracy z organami regulacyjnymi i przywiązaniu do zasad uczciwości na rynku podczas DACOM Singapore

22.03.2024, 17:01aktualizacja: 22.03.2024, 17:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ByBit
PR Newswire/ByBit

DUBAJ, ZEA, 22 marca 2024 r. /PRNewswire/ -- Bybit, trzecia co do wielkości na świecie giełda kryptowalutowa pod względem wolumenu obrotów, ma przyjemność przedstawić najważniejsze wnioski z przemówienia wygłoszonego podczas szczytu DACOM Singapore 2024 przez jej współzałożyciela i CEO - Bena Zhou. Podczas wydarzenia mówił on m.in. o strategicznym zorientowaniu Bybit na wrażenia użytkownika, przywiązaniu do zasad uczciwości na rynku oraz aktywnej współpracy z organami regulacyjnymi w stale zmieniającej się rzeczywistości branży kryptowalut.

Błędne przekonania na celowniku

Zhou rozprawił się z szeregiem błędnych przekonań, jakie krążą wokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) i ich relacji z tradycyjnymi systemami finansowymi. Podkreślił przy tym podejmowane przez branżę działania na rzecz stworzenia pomiędzy nimi pomostu, a także nawiązaną przez nią współpracę z organami regulacyjnymi, zwracając uwagę na to, że propozycja wartości, jaką niosą kryptowaluty, może stanowić realną alternatywę, zwłaszcza dla regionów posiadających słabo rozwiniętą infrastrukturę tradycyjnych finansów.

Odnajdywanie się w realiach regulacyjnych

Zhou potwierdził, że Bybit aktywnie współpracuje z organami regulacyjnymi, wskazując na duże znaczenie konstruktywnego dialogu i zachowywania zgodności z lokalnymi wymogami prawnymi. Zauważył, jak ważne jest stosowanie zasad uczciwości na rynku i zapobieganie manipulacjom - dla Bybit jest to tym bardziej istotne, że szeroką grupę odbiorców jej usług stanowią klienci instytucjonalni.

Zdolności przystosowawcze w otoczeniu instytucjonalnym i perspektywy branży

CEO Bybit podzielił się też swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłych kierunków rozwoju branży. Według niego coraz większy udział w strukturze jej klientów będzie miał sektor instytucjonalny, natomiast inwestorzy detaliczni coraz częściej korzystać będą z portfeli typu self-custody. Podkreślił, że odnalezienie się w dynamicznych realiach rynku wymaga zwinności w podejmowaniu decyzji i zdolności przystosowawczych, zaznaczając przy tym, że Bybit cały czas stara się zmieniać w odpowiedzi na potrzeby rynku.

Rozwiązania hybrydowe i interoperacyjność w DeFi

Zhou zwrócił uwagę na dynamiczny rozwój zdecentralizowanych finansów, twierdząc, że „środowisko, w którym funkcjonujemy, nie opiera się tylko na decentralizacji albo samej centralizacji. Mamy raczej do czynienia z szerokim spektrum hybrydowych modeli DeFi”. W jego ocenie branża zmierza w kierunku interkonektywności i interoperacyjności, a rozwiązania hybrydowe odegrają zasadniczą rolę w stworzeniu pomostu pomiędzy konwencjonalnymi i zdecentralizowanymi ramami finansowymi.

Inicjatywy współpracy na rzecz rozwoju

CEO Bybit ponownie podkreślił rolę współpracy z organami regulacyjnymi - w szczególności bankami centralnymi - przy upraszczaniu procedur wydawania pozwoleń na działalność i tworzeniu warunków sprzyjających innowacjom w usługach finansowych. Przyznał przy tym, że choć współpraca z organami regulacyjnymi w różnych jurysdykcjach stanowi wyzwanie, to jest ona konieczna dla rozwoju i wiarygodności branży w oparciu o zgodność z przepisami prawa.

Budowanie odporności rynku kryptowalutowego na przyszłe wyzwania

Uczestnictwo Bybit w szczycie DACOM Singapore 2024 pokazuje, że platforma konsekwentnie pracuje nad udoskonalaniem wrażeń użytkownika, stawia czoło wyzwaniom regulacyjnym i wspiera ewolucję ekosystemu kryptowalutowego.

#Bybit / #TheCryptoArk

Bybit

Bybit powstała w 2018 r. i jest trzecią co do wielkości giełdą kryptowalutową pod względem wolumenu obrotów, która skupia 25 mln użytkowników. Jest to profesjonalna platforma, na której traderzy i inwestorzy kryptowalutowi mogą korzystać z ultraszybkiego silnika dopasowującego, całodobowej obsługi klienta oraz wielojęzycznego wsparcia. Bybit jest dumnym partnerem aktualnych mistrzów świata konstruktorów i kierowców Formuły 1 - zespołu Oracle Red Bull Racing.

Więcej informacji można znaleźć na Bybit Press.

Kontakt dla przedstawicieli mediów: media@bybit.com

Więcej informacji można znaleźć na stronie:- https://www.bybit.com

Aktualności publikowane są w grupach i na profilach Bybit w mediach społecznościowych

Discord | Facebook | Instagram | LinkedIn | Reddit | Telegram | TikTok | X | Youtube

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2368336/Fostering_Trust_Crypto_Bybit_CEO_Advocates_Integrity___Collaboration_DACOM.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/2267288/4607096/Logo.jpg

Źródło: ByBit

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.03.2024, 17:01
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ