Newsletter

CAPTOR THERAPEUTICS SA (17/2024) Uzyskanie pozytywnych wyników z badania in vivo w projekcie CT-02

12.06.2024, 19:20aktualizacja: 12.06.2024, 19:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 17/2024

Zarząd spółki Captor Therapeutics S.A. z siedzibą we Wrocławiu ("Spółka"), informuje, ze właśnie otrzymała dane z ukończonego badania in vivo w modelu EAE - uznanym modelu stwardnienia rozsianego. Uzyskane wyniki potwierdzają dawko-zależny efekt, dużo silniejszy niż obserwowany dla inhibitora inflamasomu NLRP3, co sugeruje, że degrader NEK7 jest wysoce skuteczny w leczeniu choroby. Otrzymane dane są szczególnie obiecujące, ponieważ w modelu przetestowano podejście interwencyjne, naśladujące rzeczywiste podejście do leczenia w porównaniu z metodami zapobiegawcze.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.06.2024, 19:20
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ