Newsletter

Casio wprowadza nowe zegarki EDIFICE, w których zastosowano włókno węglowe 6K, opracowane we współpracy z zespołem Scuderia AlphaTauri

24.08.2021, 08:56aktualizacja: 24.08.2021, 09:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

CASIO
CASIO
Zegarki dostępne będą w kolorze ciemnoniebieskim z akcentami fluorescencyjnymi.

TOKIO, 24 sierpnia 2021 r. /PRNewswire/ -- Spółka Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj rozszerzenie oferty wysokiej klasy chronografów EDIFICE, które wpisują się w koncepcję marki wyrażającej się w haśle „Prędkość i inteligencja”. W modelach EQB-1200AT, EFS-S580AT i EFR-571AT zastosowano tarcze wykonane z włókna węglowego 6K. Jest to już trzeci zestaw modeli opracowanych we współpracy z zespołem Formuły 1 (Formula OneTM) Scuderia AlphaTauri.

* Materiał utkany z filamentów, z których każdy zawiera 6 tys. włókien węglowych.

Scuderia AlphaTauri to zespół wyścigowy, w skład którego wchodzi wielu młodych i utalentowanych kierowców. Najnowocześniejsze technologie, z jakich korzysta Scuderia AlphaTauri, oraz jego zamiłowanie do prędkości sprawiają, że doskonale wpisuje się on w koncepcję marki EDIFICE. Casio jest oficjalnym partnerem zespołu od 2016 r., gdy jeszcze nosił nazwę Scuderia Toro Rosso.

Nowe zegarki EQB-1200AT, EFS-S580AT i EFR-571AT posiadają sprawdzoną tarczę z włókna węglowego 6K, będącą efektem wcześniejszej współpracy z Scuderia AlphaTauri. Zegarki bazują na technologii Formuły 1, w ich konstrukcji zastosowano bowiem te same wytrzymałe włókna węglowe, które wykorzystano w spoilerach i podłogach samochodów wyścigowych. Barwa ciemnoniebieska nadaje zegarkom ogólny ton, natomiast fluorescencyjna żółć – kolor odzieży roboczej noszonej przez mechaników zespołu po wyścigach – podkreśla kluczowe elementy takie jak obwódka tarczy, sekundnik, wskazówka czy przycisk stopera, zapewniając dobrą widoczność potrzebną do bezpiecznej pracy na padoku i w boksach.

Wszystkie trzy modele są wodoodporne do głębokości 100 metrów. W modelach EQB-1200AT i EFS-S580AT zastosowano szkło wykonane z bardzo wytrzymałego kryształu szafirowego, który zapewnia spokój nawet w najbardziej wymagających warunkach. EQB-1200AT dodatkowo wyposażony jest w funkcje Mobile Link, które automatycznie dostosowują ustawienia po sparowaniu ze smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji, zapewniając precyzyjna kontrolę nad czasem ekipie technicznej, której praca musi być zaplanowana co do minuty. W aplikacji z łatwością można wybrać ustawienia czasu dla ponad 300 miast, co stanowi idealne rozwiązanie dla zespołu podróżującego po całym świecie.

Więcej informacji: https://www.casio-intl.com/asia/en/news/2021/0824_eqb-1200at/

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1596892/image_1.jpg

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1596891/EQB_1200AT_EFS_S580AT_EFR_571AT.jpg

KONTAKT: DZIAŁ PR CASIO, 81-3-5334-4830, pr@casio.co.jp Państwa dane kontaktowe będą wykorzystane na potrzeby działań PR naszej firmy. Przed wysłaniem zapytania prosimy o zapoznanie się z naszą polityką ochrony danych i wyrażenie na nią zgody. Szczegółowe informacje dotyczące naszych procedur przetwarzania danych osobowych można znaleźć pod adresem https://world.casio.com/privacy/

Źródło: CASIO COMPUTER CO., LTD

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.08.2021, 08:56
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii