Newsletter

Biznes i finanse

CBA: akt oskarżenia przeciw prokuratorowi ws. korupcji (komunikat)

06.04.2021, 15:15aktualizacja: 06.04.2021, 15:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wydział Komunikacji Społecznej CBA informuje:

Akt oskarżenia w sądzie

Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, w tym prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie. Śledztwo prowadzili funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA.

Do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa trafił akt oskarżenia przeciwko prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie oraz trzem innym osobom. Wszyscy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy warszawskiej Delegatury CBA. Ustalenia śledczych wskazują na wręczenie korzyści majątkowej oraz korzyści osobistych prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie. Chodziło o korzyść majątkową w wysokości 1 mln zł oraz korzyści osobiste w postaci koszul, biletów na mecz piłkarski Polska Izrael podczas Euro 2019, alkoholu, sponsorowanych posiłków. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wykazał, że w zamian za "gratyfikacje" dopuścił się naruszenia przepisów prawa poprzez uchylenie tymczasowego aresztu stosowanego wobec podejrzanego o zabójstwo, wbrew istnieniu przesłanek do dalszego jego stosowania, a także poprzez tworzenie nieprawdziwych dowodów na niewinność tej osoby oraz przekazywanie informacji ze śledztwa.

W październiku 2020 roku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła immunitet prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Praga Północ w Warszawie i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie.

Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który nie został uchylony do czasu skierowania aktu oskarżenia.

O sprawie pisaliśmy w komunikacie z 27.10.2020 r.

https://cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4505,Milionowa-lapowka-dla-prokuratora.html?search=78427898

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

brw/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.04.2021, 15:15
Źródło informacji CBA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ