Newsletter

Biznes i finanse

Changhong w rankingu 50 najlepszych chińskich inteligentnych przedsiębiorstw produkcyjnych

13.05.2022, 16:15aktualizacja: 13.05.2022, 16:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Changhong
Changhong
Zaawansowana, inteligentna linia produkcyjna wykorzystująca internet przemysłowy 5G+ była kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do umieszczenia jej na prestiżowej liście.

MIANYANG, Chiny, 13 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- Firma Changhong, czołowy chiński producent elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego, została niedawno umieszczona na liście 50 najlepszych chińskich inteligentnych przedsiębiorstw produkcyjnych w uznaniu za swoją zaawansowaną inteligentną linię produkcyjną wykorzystującą Internet przemysłowy 5G+. Lista została opublikowana wspólnie przez CIWEEK (publikacja Chińskiej Akademii Nauk), eNet Research Institute i De Ben Management Consulting.

W 2020 r. w fabryce inteligentnych ekranów firmy Changhong uruchomiono pierwszą w Chinach linię produkcyjną wykorzystującą internet przemysłowy 5G+. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych w kraju linii do masowej produkcji telewizorów smart, umożliwiająca integrację każdego etapu w jeden płynny przepływ pracy: planowanie, proces, zaopatrzenie, materiały i gotowe produkty, a wszystko to dzięki monitorowaniu i zarządzaniu całym procesem produkcji za pomocą systemów sterowania urządzeniami przemysłowymi.

W tym samym roku powstało modułowe centrum inteligentnej produkcji Changhong poza Chinami. Wyposażone w system informatyczny łączący platformę chmury IoT, big data, sztuczną inteligencję i inne technologie pomocnicze, centrum służy jako wiodący w branży wydajny, elastyczny i inteligentny system produkcyjny, który wspiera masowe dostosowywanie produktu końcowego do potrzeb klienta. Oznacza to udaną transformację firmy Changhong w inteligentnego producenta.

W 1998 roku firma Changhong rozpoczęła eksplorację rynków poza Chinami. Po założeniu fabryki telewizorów i klimatyzatorów w Indonezji w 2000 roku, firma Changhong w 2005 roku otworzyła fabrykę w Czechach, stając się pierwszą chińską firmą produkującą sprzęt gospodarstwa domowego niezależnie inwestującą w Europie. W 2011 roku firma Changhong nawiązała strategiczne partnerstwo z RUBA Group, największym dystrybutorem sprzętu AGD w Pakistanie, utworzyła Changhong RUBA Company i uruchomiła spółkę joint venture w celu zbudowania linii produktów obejmujących telewizory, lodówki i klimatyzatory, realizując w ten sposób projekt budowy pełnej gamy linii produkcyjnych sprzętu AGD w Pakistanie. W 2020 roku firma Changhong zakończyła instalację i uruchomienie nowych zautomatyzowanych linii produkcyjnych, a także próbne testy produkcyjne w swoich głównych zagranicznych bazach produkcyjnych, co znacznie zwiększyło możliwości i wydajność fabryk.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci, dzięki połączeniu wysiłków wewnętrznych i zewnętrznych firma Changhong osiągnęła pełny rozkwit swoich produktów, produkcji, technologii i marek. Do tej pory firma założyła 13 spółek zależnych, trzy centra badawczo-rozwojowe i pięć baz produkcyjnych za granicą.

Wybiegając w przyszłość, mając na celu dołączenie do Globalnej Sieci Latarni Przemysłu tworzonej przez Światowe Forum Ekonomicznego, Changhong zamierza rozszerzyć swoją obecność na łańcuchy wartości wyższego i niższego szczebla, takie jak sprężarki do lodówek i przechowywanie danych typu „big data”, zachowując jednocześnie swoją dominację w zakresie podstawowych produktów, takich jak telewizory, lodówki i klimatyzatory. Dzięki przesuwaniu granic kluczowych i podstawowych technologii, konsolidacji inteligentnej produkcji i łączeniu jej z inteligentnym handlem oraz inteligentnymi badaniami i rozwojem, a następnie wykorzystaniu tych nowych technologii do przekształcania operacji biznesowych, rozwoju produktów, produkcji, zarządzania jakością i usług konsumenckich, Changhong na nowo definiuje przyszłość inteligentnej produkcji. Będzie ona charakteryzować się zwiększoną wydajnością, oszczędnością energii, redukcją emisji i optymalizacją działalności.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1815571/Changhong_5A_smart_factory.jpg 

Źródło: Changhong

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.05.2022, 16:15
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ