Newsletter

China Matters' Feature: Co sprawia, że połączenie Ningbo-CEEC jest wibrujące?

15.05.2023, 14:31aktualizacja: 17.05.2023, 14:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

China Matters/ LOGO
China Matters/ LOGO
Ningbo to dynamicznie rozwijające się miasto położone na wschodnim wybrzeżu Chin, szczycące się trzecim co do wielkości portem kontenerowym na świecie. Środowisko przyjazne finansom i korzystne polityki ułatwiają Ningbo rolę węzła handlu międzynarodowego.

Ningbo stało się jednym z największych partnerów biznesowych Europy Środkowej i Wschodniej. W 2022 roku import i eksport Ningbo z krajami Europy Środkowo-Wschodniej osiągnął oszałamiającą wartość 45 miliardów juanów.

Co sprawia, że tak się dzieje?

W filmie wyprodukowanym przez China Matters, Jay Birbeck z Wielkiej Brytanii udaje się w podróż do Ningbo, aby zobaczyć, o co tyle szumu. Przed trzecią wystawą China-CEEC Expo zaplanowaną na 16-20 maja, Jay zatrzymuje się najpierw w Hali Stałej Wystawy CEEC, „skarbnicy” produktów importowanych wyłącznie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Spotyka się tu z kierownikiem pawilonu Serbii, Guo Xiao, który informuje go o zaletach prowadzenia działalności w Ningbo, takich jak dotacje, obniżone stawki dla zainteresowanych, a nawet darmowy czynsz.

„Na trzecim China-CEEC Expo mamy nadzieję spotkać się z większą liczbą kupców z Chin z naszymi produktami” - powiedział Guo.

Jay sprawdza również Minth, lokalną firmę w Ningbo, która szybko rozwija się na rynkach europejskich. Minth produkuje obudowy, które chronią akumulatory samochodowe dla pojazdów napędzanych nową energią. Wśród jej klientów są Audi, BMW i Tesla. Jay jest naocznym świadkiem, jak te obudowy akumulatorów są testowane i sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa.

YouTube Link: https://youtu.be/DEbb1WfzVBw 

Kontakt:

Li Siwei

tel. 008610-68996996

e-mail: lisiwei5125@gmail.com 

Źródło informacji: China Matters

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.05.2023, 14:31
Źródło informacji China Matters
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ