Newsletter

CHS ogłasza zmiany na wyższym szczeblu kierowniczym

12.08.2014, 13:12aktualizacja: 12.08.2014, 13:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SAINT PAUL, Minnesota, 12 sierpnia 2014 r. /PRNewswire/ - CHS Inc. (NASDAQ: CHSCP) - największa kooperatywa w Stanach Zjednoczonych, a także międzynarodowa spółka działająca w branży energetycznej, zbożowej i spożywczej - ogłosiła dzisiaj, że Mark Palmquist, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny ds. agrobiznesu, odejdzie z organizacji z dniem 31 sierpnia 2014 r., przenosząc się do australijskiej firmy zbożowej, gdzie obejmie najwyższe stanowisko kierownicze. Palmquista na stanowisku wiceprezesa wykonawczego i dyrektora operacyjnego ds. agrobiznesu zastąpi aktualna członkini zespołu strategicznego kierownictwa przedsiębiorstwa CHS - Shirley Cunningham.

Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140811/135261

Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140811/135262

Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140811/135263

Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140811/135264

Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20140811/135265

W nowej firmie - australijskiej GrainCorp z siedzibą w Sydney - Palquist obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego. Pracę tam zacznie 1 października 2014 roku.

"Gratulujemy Markowi skorzystania z nowej szansy, jaka się przed nim otworzyła, jednocześnie dziękując mu za niebagatelny wkład w rozwój CHS i innych organizacji, w których wcześniej pracował - mówił prezes i dyrektor generalny CHS Carl Casale. - Podczas 35-letniej kariery w naszej organizacji walnie przyczynił się do uruchomienia i rozbudowy międzynarodowej platformy CHS, a także odkrycia licznych możliwości rozwojowych w naszej branży zbożowej i spożywczej przynoszących korzyści właścicielom naszej kooperatywy".

Cunningham, która do CHS przyszła w 2013 r., obejmując stanowisko wiceprezes wykonawczej ds. strategii przedsiębiorstwa, będzie dalej piastowała swoje dotychczasowo stanowisko, dodatkowo jednak przejmując dowodzenie nad platformą biznesową obejmującą dział międzynarodowy, północnoamerykański i dział agronomii, która została połączona z platformą strategii przedsiębiorstwa. "W realizacji nowego, szerszego zakresu zadań Shirley będzie opierać się na dużym doświadczeniu w kwestiach międzynarodowej strategii przedsiębiorstwa - mówił Casale. - Dzięki połączeniu platformy agrobiznesowej z platformą strategii przedsiębiorstwa pod kierownictwem Shirley zyskamy dobrą pozycję wyjściową do stałego rozwoju na rzecz naszych właścicieli".

Nowymi członkami kierownictwa na platformie agrobiznesowej CHS będą:

  • Stefano Rettore, starszy wiceprezes, dział międzynarodowy, odpowiadać będzie za działalność CHS w Ameryce Południowej, Azji Pacyficznej oraz Europie;
  • Gary Anderson, starszy wiceprezes, dział północnoamerykański ds. sprzedaży i przetwarzania zbóż i składników produktów spożywczych, odpowiadać będzie za sprawy związane ze sprzedażą, terminalami i transportem zboża, rozwojem działalności, przetwarzaniem i składnikami produktów spożywczych, a także produkcją etanolu na terenie Ameryki Północnej;
  • Rick Dusek, wiceprezes ds. agronomii, którego zadaniem będzie kierowanie działem dostarczania składników odżywczych w systemach upraw oraz ich obrotu oraz kwestiami składników odżywczych i agronomii na terenie Ameryki Północnej z uwzględnieniem nowej oferty produktów i rozwiązań technicznych.

Cunningham w dalszym ciągu odpowiadać będzie za kwestie związane z IT, kadrami, strategią przedsiębiorstwa, marketingiem i komunikacją. Nowe stanowisko obejmie 1 września 2014 roku.

CHS Inc. (http://www.chsinc.com) jest czołową firmą z branży rolniczej o zasięgu międzynarodowym. Jej właścicielami są rolnicy, ranczerzy i kooperatywy z całych Stanów Zjednoczonych. W swej krajowej i międzynarodowej działalności, podzielonej na branżę energetyczną, zbożową i spożywczą, CHS ma na celu pomaganie swoim klientom, właścicielom gospodarstw rolnych i innym osobom zainteresowanym rozwijać swoją działalność. Przedmiotem działalności CHS, spółki notowanej w rankingu stu największych firm w Stanach Zjednoczonych (Fortune 100 - szczęśliwa setka), jest dostawa energii, składników odżywczych o upraw, usług sprzedaży zbóż, pasz zwierzęcych, żywności i składników produktów spożywczych, a także usługi korporacyjne obejmujące ubezpieczenia oraz zarządzanie finansami i ryzykiem. Spółka posiada rafinerie naftowe i ropociągi, a także produkuje, sprzedaje i prowadzi dystrybucję rafinowanych paliw, olejów smarowych, propanu i produktów związanych z energią odnawialną pod marką Cenex®.

Niniejszy dokument zawiera wypowiedzi prognozujące w rozumieniu ustawy o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych z 1995 r. (Private Securities Litigation Reform Act). Wypowiedzi te opierają się na aktualnych przewidywaniach i założeniach zarządu spółki, będąc obciążone pewnym ryzykiem i niepewnością, w związku z czym faktyczne wyniki mogą się znacznie różnić od tych, które przewidywane są w wypowiedziach zawartych w niniejszym dokumencie. Spółka zastrzega, że nie ma obowiązku aktualizowania wypowiedzi prognozujących odnoszących się do przyszłych wydarzeń albo sytuacji i podawania do opinii publicznej zaktualizowanych informacji. Dodatkowe czynniki, które mogą mieć istotny wpływ na szacunki i przewidywania zarządu, omówiono w sprawozdaniu rocznym spółki (formularz 10-K) za rok zakończony 31 sierpnia 2013, który można pobrać ze strony internetowej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) (http://www.sec.gov) albo strony internetowej CHS: http://www.chsinc.com.

Źródło: CHS Inc.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.08.2014, 13:12
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ