Newsletter

Biznes i finanse

CIS: Prezydent Słowenii Borut Pahor spotkał się z marszałek Sejmu (komunikat)

20.05.2022, 20:30aktualizacja: 20.05.2022, 20:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Centrum Informacyjne Sejmu informuje:

W piątek, 20 maja, wizytę u marszałek Sejmu Elżbiety Witek złożył prezydent Słowenii Borut Pahor. Głównymi tematami spotkania były rosyjska agresja na Ukrainę oraz dwustronne relacje na linii Warszawa - Lublana.

Elżbieta Witek podziękowała podczas spotkania za słoweńską Prezydencję w Radzie UE, jak również za organizację marcowej Konferencji Przewodniczących Parlamentów UE w Brdo pri Kranju, w której uczestniczyła. W kontekście trwającej wojny na Ukrainie, marszałek Witek poinformowała prezydenta Pahora o wsparciu udzielanym ukraińskim uchodźcom w Polsce. Podkreśliła okazywaną przez Polaków serdeczność i bezinteresowność w niesieniu pomocy sąsiadom zza wschodniej granicy.

Marszałek Sejmu zwróciła również uwagę na aktywność parlamentarną, w tym szereg uchwał Sejmu związanych z sytuacją na Ukrainie.

Z kolei prezydent Pahor zaznaczył, że Polskę i Słowenię łączą przyjazne relacje dwustronne. Podkreślił znaczenie możliwości zapoznania się z polską perspektywą dot. bieżącej sytuacji na Ukrainie. Wyraził podziw i podziękowanie dla Polski za działania podejmowane na rzecz Ukrainy.

W spotkaniu uczestniczyli również szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, ambasador Słowenii w Polsce Božena Forštnarič Boroje oraz ambasador Polski w Słowenii Krzysztof Olendzki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.05.2022, 20:30
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ