Newsletter

CIS: sesja wprowadzająca dla nowo wybranych posłów X kadencji (komunikat)

23.10.2023, 16:40aktualizacja: 23.10.2023, 16:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Centrum Informacyjne Sejmu informuje:

25 i 26 października (środa-czwartek) w gmachu Sejmu odbędzie się sesja szkoleniowo-informacyjna dla nowo wybranych posłów.

W Sali Posiedzeń Sejmu w środę, w godz. 11:00–16:40, przedstawiciele Kancelarii Sejmu przedstawią posłom elektom w formie seminarium (wykładów) m.in. zasady organizacji prac Sejmu, przebieg procesu legislacyjnego oraz warunki wykonywania mandatu poselskiego. Wśród poruszonych tematów znajdzie się m.in. procedura głosowań, ograniczenia publicznej, zawodowej i gospodarczej działalności posłów, formy współpracy międzynarodowej Sejmu i sprawy związane z tworzeniem oraz funkcjonowaniem biur poselskich.

Podczas czwartkowej sesji na sali plenarnej, zaplanowanej w godz. 9:00–12:30, przedstawiciel Straży Marszałkowskiej przedstawi posłom rolę i zadania tej formacji. Przedstawiciele ABW zapoznają posłów z zasadami ochrony informacji niejawnych, a pracownicy Kancelarii Sejmu z zasadami ochrony danych osobowych w pracy posła. Seminarium zakończy wykład na temat cyberbezpieczeństwa, wygłoszony przez przedstawiciela Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Równolegle, w kilku miejscach Sejmu, m.in. w tzw. Starym Domu Poselskim (bud. "K") oraz Nowym Domu Poselskim (bud. "F") zorganizowane zostaną przez poszczególne komórki organizacyjne Kancelarii Sejmu punkty konsultacyjne, gdzie posłowie elekci będą mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wielu spraw związanych z rozpoczęciem wykonywania mandatu poselskiego. Pomocą będą im służyć pracownicy Kancelarii Sejmu z Biura Obsługi Posłów, Biura Finansowego, Sekretariatu Posiedzeń Sejmu, Gabinetu Marszałka Sejmu, Biura Analiz Sejmowych i Biura Administracyjnego. Punkty konsultacyjne będą czynne w środę w godz. 9:00–18:30 i w czwartek w godz. 9:00–16:00.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mja/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.10.2023, 16:40
Źródło informacji Centrum Informacyjne Sejmu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ