Newsletter

Członek zarządu PKP CARGO: transport kolejowy jest dziś krwiobiegiem polskiej gospodarki

28.11.2022, 11:03aktualizacja: 28.11.2022, 11:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
Podczas konferencji prasowej Zarządu PKP CARGO S.A. zostały ogłoszone wyniki finansowe i przewozowe Grupy PKP CARGO po dziewięciu miesiącach 2022 roku.

„Ciężka praca przynosi efekty - opublikowane dane jednoznacznie wskazują, że poprawiamy naszą efektywność, umacniamy się na pozycji lidera na rynku krajowym i coraz silniej jesteśmy obecni również poza granicami Polski” - komentował Jacek Rutkowski, członek zarządu PKP CARGO S.A. ds. handlowych.

Ekspert wskazywał również, że poza realizacją priorytetowego zadania, jakim w tym momencie jest transport węgla, spółka zanotowała również wzrost w przewozach innych towarów m.in. kruszyw i materiałów budowlanych czy paliw płynnych. PKP CARGO jest również w trakcie przestawiania swojej działalności na nowe szlaki, co związane jest z ograniczeniem produkcji w Chinach oraz agresją Rosji na Ukrainę.

„Nasza Grupa konsekwentnie buduje swoją pozycję jako czołowego przewoźnika w rejonie Trójmorza, zapewniając szybki i bezpieczny transport towarów na osi północ-południe, łącząc porty w Polsce, Niemczech czy krajach bałtyckich z państwami położonymi w centralnej części kontynentu czy na Bałkanach” - tłumaczył Jacek Rutkowski.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 28.11.2022, 11:03
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ