Pobierz materiał i Publikuj za darmo
DACHSER Polska jest częścią międzynarodowej grupy, której centrala znajduje się w Niemczech. Obecnie Spółka posiada 10 oddziałów w Polsce w następujących lokalizacjach: Stryków, Warszawa, Brwinów, Poznań, Wrocław, Sosnowiec, Rzeszów, Toruń, Gdańsk, Szczecin. Na początku swojej działalności firma podjęła strategiczną decyzję o skoncentrowaniu się na transporcie międzynarodowym. Był to strategiczny krok, gdyż pozwoliło to w pełni wykorzystać potencjał europejskiej sieci i w ciągu roku DACHSER Polska podwoił skalę swojej działalności.
„W tym roku świętujemy 20-lecie DACHSER w Polsce. Jubileusz chcemy celebrować przez cały rok: poprzez serię spotkań, wydarzeń oraz inicjatyw, wspólnie z klientami, partnerami i pracownikami, wszystkimi, którzy są częścią tej historii” - zapowiedział prezes zarządu DACHSER Polska. - Wynika to z tego, że nasz biznes opieramy na trzech filarach: trwałym partnerstwie z klientami, standardzie działania - dzięki globalnej i jednolitej sieci, oraz zespole, czyli zaangażowaniu i wiedzy naszych pracowników. To właśnie daje przewagę rynkową” - dodaje Jarosław Witkowski.
Dzięki temu firma DACHSER zapewnia kompleksową obsługę logistyczną, a globalny zasięg oraz efektywność procesów przekładają się na światowy standard usług dla lokalnych eksporterów na każdym etapie łańcucha dostaw – od dystrybucji drogowej po transport lotniczy i morski wraz z usługami dodatkowymi w ramach logistyki kontraktowej.
“Dwadzieścia lat DACHSER w Polsce to dwadzieścia lat wspólnego wzrostu z klientami. Wspieramy ich rozwój, dostosowując rozwiązania i inwestując w sieć, aby zapewnić stabilne zaplecze logistyczne na każdym etapie budowania skali biznesu. Pozostajemy przy tym partnerem, który długofalowo rośnie razem z klientem” – mówi Rafał Owczarek, kierownik sprzedaży European Logistics DACHSER Polska.
Jedno z haseł DACHSER brzmi: „logistyka to ludzie”. Zarządzający firmą podkreślają, że choć w logistyce dużo mówi się o technologii i o systemach, to ludzie decydują o tym, czy przesyłka dotrze na czas i czy ktoś odbierze telefon, kiedy jest to potrzebne. Potwierdzają to także dane, rotacja pracowników w DACHSER jest o połowę mniejsza od średniej rynkowej.
“Od dwudziestu lat tworzymy miejsce pracy, w którym ludzie rozwijają się razem z firmą. Wielu z nich jest z nami od początku swojej kariery zawodowej aż do dziś. Słuchamy naszych pracowników, inwestujemy w ich rozwój, bo wiemy, że pozytywne doświadczenie w miejscu pracy oznacza wysoką jakość obsługi i niezawodność dla naszych klientów” - komentuje Magdalena Jamroziak, kierownik HR DACHSER Polska.
DACHSER to firma logistyczna o kilkupokoleniowej tradycji, która została założona ponad 90 lat temu w miejscowości Kempten w Niemczech. W Polsce operator logistyczny działa w branży TSL od 2006. Jest częścią światowej organizacji, która posiada kilkaset oddziałów w ponad 40 krajach i zatrudnia na całym świecie ponad 37 tysięcy pracowników.
Operator logistyczny DACHSER specjalizuje się w transporcie międzynarodowym obejmującym transport drogowy ładunków drobnicowych (wysyłka towarów na paletach), przewozie ładunków częściowych (LTL), całopojazdowych (FTL) oraz usługach magazynowania i konfekcjonowania towarów – w ramach logistyki kontraktowej. Firma oferuje ponadto usługi takie jak transport lotniczy i transport morski.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 28.04.2026, 12:00 |
| Źródło informacji | PAP MediaRoom |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Jak założyć JDG? Przewodnik po formalnych krokach rejestracji działalności
Jednoosobowa działalność gospodarcza to najpopularniejsza forma prowadzenia firmy w Polsce - według danych GUS stanowi ponad 80% wszystkich nowo rejestrowanych podmiotów gospodarczych. Jej popularność wynika z prostoty: brak wymaganego kapitału zakładowego, szybka rejestracja i możliwość prowadzenia działalności samodzielnie. Jeśli masz pomysł na biznes i planujesz działać jako osoba fizyczna, ten przewodnik przeprowadzi Cię przez najważniejsze formalne kroki.- 30.04.2026, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Firmove.pl
-
MiTAC Computing powraca na OCP EMEA 2026 z ofertą nowych serwerów OCP chłodzonych cieczą i integracji oprogramowania
- 30.04.2026, 08:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ