Newsletter

Dave Bozeman nowym dyrektorem generalnym C.H. Robinson

07.06.2023, 08:36aktualizacja: 07.06.2023, 08:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/ C.H. Robinson
Business Wire/ C.H. Robinson
Ten utalentowany dyrektor może poszczycić się doświadczeniem w zakresie kierownictwa i rozwoju globalnej działalności operacyjnej na dużą skalę oraz potwierdzoną wiedzą fachową w dziedzinie globalnych cyfrowych łańcuchów dostaw skoncentrowanych na kliencie, a także w dziedzinie zarządzania logistyką.

EDEN PRAIRIE, Minnesota -- (BUSINESS WIRE) -- Firma C.H. Robinson Worldwide, Inc. („C.H. Robinson”) (Nasdaq: CHRW) ogłosiła dzisiaj, że jej zarząd mianował Dave'a Bozemana na stanowisko dyrektora generalnego, który zasiądzie również w zarządzie. Zmiana wejdzie w życie z dniem 26 czerwca 2023 r. Scott Anderson, który tymczasowo sprawował funkcję dyrektora generalnego firmy od stycznia 2023 r., pozostanie na stanowisku do czasu, aż Bozeman oficjalnie wstąpi w szeregi firmy, a następnie będzie z nim współpracował w celu zapewnienia płynnego przekazania przywództwa. Anderson w dalszym ciągu będzie zasiadał w zarządzie C.H. Robinson.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230606005540/pl/ 

Bozeman jest utalentowanym dyrektorem wykonawczym, który wzbogaci C.H. Robinson swoim ponad 30-letnim doświadczeniem w wiodących w branży przedsiębiorstwach i kultowych markach z różnych łańcuchów dostaw, z dziedziny tzw. „transportu środkowej mili”, produkcji, usług cyfrowych oraz obsługi klienta. Bozeman odpowiadał za rozwój zespołów w wielu złożonych, postępowych organizacjach, w tym za zarządzanie wyzwaniami w perspektywie krótkoterminowej przy jednoczesnej realizacji długoterminowej wizji strategicznej. Ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa w dziale Obsługi Klienta firmy Ford oraz wiceprezesa ds. pojazdów dla pasjonatów w dziale Ford Blue firmy Ford Motor Company, w której to roli sprawował nadzór nad ogólnymi wynikami biznesowymi jednych z najwybitniejszych marek pojazdów Forda.

Przed dołączeniem do firmy Ford Bozeman pełnił funkcję wiceprezesa w dziale usług transportowych Amazon w Amazon.com, Inc., gdzie kierował optymalizacją łańcucha dostaw dla klientów w ramach całej globalnej działalności operacyjnej Amazon. Bozeman odegrał kluczową rolę w budowie i rozwoju globalnej działalności tzw. „transportu środkowej mili”, obejmującej zarówno przewozy lądowe, jak i powietrzne, a także transport drogowy i działalność obiektów przeładunkowych. Ponadto Bozeman może się poszczycić utworzeniem i uruchomieniem globalnej działalności transportowej obejmującej cyfrową spedycję, transport powietrzny oraz usługi odbioru i dostaw drobnych przesyłek.

Przed objęciem obowiązków w firmie Amazon Bozeman sprawował funkcję wiceprezesa wyższego szczebla ds. systemów firmowych w Caterpillar, Inc., gdzie kierował globalną produkcją wszystkich wyrobów firmy Caterpillar przeznaczonych dla przemysłu wydobywczego.

„W następstwie szeroko zakrojonych i wnikliwych poszukiwań mamy ogromną przyjemność powierzyć Dave'owi stanowisko dyrektora generalnego C.H. Robinson - powiedziała Jodee Kozlak, prezes zarządu C.H. Robinson. - Dave jest doświadczonym dyrektorem, który może się poszczycić doskonałymi osiągnięciami w zakresie przekształceń złożonych modeli operacyjnych mających ogólnobranżowe skutki, potwierdzoną wiedzą fachową w dziedzinie zarządzania globalnymi łańcuchami dostaw i logistyką na przestrzeni wielu cykli gospodarczych, a także obszernym doświadczeniem w zarządzaniu zespołami osiągającymi wysokie wyniki. Dave to idealny lider, który poprowadzi wizję C.H. Robinson naprzód, koncentrując się na możliwościach organizacyjnych i dostarczaniu dodatkowych korzyści klientom i akcjonariuszom poprzez wykorzystywanie możliwości C.H. Robinson jako wiodącego dostawcy logistyki niewymagającego znaczących nakładów kapitałowych w szybko ewoluującym i coraz bardziej złożonym środowisku łańcuchów dostaw”.

„Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do C.H. Robinson i pokierowania kolejnym rozdziałem w historii tak wybitnej firmy - powiedział Bozeman. - Z niecierpliwością oczekuję na możliwość rozpoczęcia pracy wraz z solidnym zespołem zarządzającym i utalentowaną kadrą w celu zapewnienia naszym klientom doskonałych wyników i przyspieszenia kolejnego etapu zrównoważonego wzrostu i sukcesu firmy. Jestem pewien, że dzięki globalnym usługom najwyższej klasy firmy C.H. Robinson, jej personelowi i możliwościom uda nam się wykorzystać istniejące, solidne fundamenty oraz znaczne możliwości rozwoju, by zapewnić długotrwałą wartość akcjonariuszom Robinson, jej pracownikom oraz społecznościom i klientom”.

„W imieniu całego zarządu pragnę również podziękować Scottowi za przywództwo przez ostatnich sześć miesięcy, które poświęciliśmy na poszukiwanie kandydata na stałego dyrektora generalnego firmy. Wraz z całym zarządem z niecierpliwością oczekuję na kolejne owoce doświadczenia Scotta oraz jego wkład jako członka zarządu firmy” - dodaje.

Dave Bozeman

Bozeman uprzednio zajmował stanowisko wiceprezesa w dziale Obsługi Klienta firmy Ford oraz wiceprezesa ds. pojazdów dla pasjonatów w dziale Ford Blue firmy Ford Motor Company. Przed dołączeniem do firmy Ford, w latach 2017-2022, Bozeman pełnił funkcję wiceprezesa w dziale usług transportowych Amazon w Amazon.com, Inc. Wcześniej, w latach 2008-2016 pełnił różne funkcje kierownicze w firmie Caterpillar, Inc., ostatnio jako wiceprezes wyższego szczebla ds. systemów firmowych. Na wcześniejszych etapach kariery zawodowej, w latach 1992-2008, Bozeman spędził 16 lat w firmie Harley-Davidson, Inc. W latach 2015-2017 zasiadał również w zarządzie firmy Weyerhaeuser.

Bozeman ukończył studia drugiego stopnia na kierunku zarządzanie inżynierią w Milwaukee School of Engineering oraz studia pierwszego stopnia na kierunku projektowanie produkcji na Uniwersytecie Bradleya.

Bozeman z żoną Dawn przeprowadzą się do aglomeracji Twin Cities wraz z rodziną.

C.H. Robinson

C.H. Robinson rozwiązuje zarówno podstawowe, jak i wysoce złożone problemy logistyczne przedsiębiorstw z całego świata i wielu różnych branż. Firma zarządza ładunkami o wartości 30 mld USD i 20 mln przesyłek rocznie, ciesząc się mianem jednej z największych na świecie platform logistycznych. Globalny pakiet usług firmy umożliwia przyspieszenie działalności gospodarczej w celu płynnej dostawy produktów i towarów napędzających światową gospodarkę. Dzięki połączeniu systemu zarządzania transportem multimodalnym oraz wiedzy fachowej firma wykorzystuje swoją przewagę informacyjną do dostarczania inteligentniejszych rozwiązań na rzecz 100 tys. klientów i 96 tys. przewoźników kontraktowych. Jej technologia jest owocem prac ekspertów z dziedziny łańcucha dostaw i właśnie dla ekspertów jest przeznaczona, zapewniając szybsze, istotniejsze usprawnienia działalności klientów. Mając świadomość swojej światowej odpowiedzialności, firma przekazuje również miliony dolarów na wsparcie inicjatyw mających znaczenie dla niej samej, promowanych przez jej Fundację oraz przez pracowników. Więcej informacji na stronie www.chrobinson.com (Nasdaq: CHRW).

CHRW-IR

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230606005540/pl/ 

Źródło: C.H. Robinson

KONTAKT:

Chuck Ives

dyrektor ds. relacji inwestorskich

e-mail: chuck.ives@chrobinson.com 

-

Duncan Burns

dyrektor ds. komunikacji

e-mail: PublicRelations@chrobinson.com 

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.06.2023, 08:36
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.