Newsletter

Biznes i finanse

Debata: „Stan elektromobilności w transporcie publicznym i prywatnym - możliwości rozwoju”

22.03.2021, 12:20aktualizacja: 22.03.2021, 12:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - grafika
PAP MediaRoom - grafika
Termin debaty: 22.03.201, godz. 10:00

O stanie i potencjale elektromobilności w Polsce w transporcie publicznym i prywatnym,  rozmawiali przedstawiciele rządu - Ministerstwo Klimatu, samorządu - Miasto Łódź, producentów motoryzacyjnych - Grupa Volkswagen, organizacji promujących czysty transport - Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz agencji rządowej realizującej programy rozwojowe w zakresie niskoemisyjnego transportu - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Eksperci przeanalizowali rozwiązania proponowane w projekcie ustawy o elektromobilności, wskazali szanse, które może dać nowe prawo. Przeanalizowali strategie producentów motoryzacyjnych, uwzględniających wyzwania klimatyczne i założenia europejskiego zielonego ładu oraz długoterminowy plan polskiego rządu dla rozwoju tego sektora. Porozmawiali również o Krajowym Planie Odbudowy i roli, jaką może i powinien on odegrać w rozwoju elektromobilności w Polsce.

Partnerem merytorycznym spotkania był Volkswagen Group Polska.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 22.03.2021, 12:20
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ