Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Zarząd DGA S.A. informuje, że w dniu 12 czerwca 2026 r., akcjonariusz - Jarosław Głowinkowski - zgłosił kolejne projekty uchwał na Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, które odbędzie się w dniu 29 czerwca 2026 r. o godz.: 10:00. Projekty uchwał dotyczą:
1. uchwały w sprawie podejmowania działań inwestycyjnych z innymi podmiotami, grupami podmiotów oraz dokonywanie podziału DGA S.A.
2. uchwały w sprawie wyboru członka Rady Nadzorczej DGA S.A. w drodze głosowania.
Mając powyższe na uwadze, Zarząd dokonał analizy ww. zgłoszenia i wskazuje, że w odniesieniu do uchwały:
1. w sprawie podejmowania działań inwestycyjnych z innymi podmiotami, grupami podmiotów oraz dokonywanie podziału DGA S.A. żądanie akcjonariusza nie może zostać uwzględnione z uwagi na fakt, że porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia nie przewiduje punktu, w ramach którego można by procedować taką uchwałę, a prawo do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy minął 8 czerwca 2026 r.
2. w sprawie wyboru członka Rady Nadzorczej w drodze głosowania żądanie akcjonariusza nie może zostać uwzględnione, ponieważ zgodnie z art. 385 § 3 Kodeksu spółek handlowych wniosek taki może złożyć akcjonariusz reprezentujący co najmniej jedną piątą kapitału zakładowego. Pan Jarosław Głowinkowski nie wykazał spełnienia tego warunku. Informacja ta została już wskazana w raporcie bieżącym nr 9/2026 z dnia 9 czerwca 2026 r.
Mając powyższe na uwadze aktualny pozostaje porządek obrad oraz projekty uchwał wskazane w raporcie bieżącym nr 9/2026 z dnia 9 czerwca 2026 r.
Załączniki do niniejszego raportu stanowią:
- załącznik nr 1 - projekty uchwał zgłoszone przez akcjonariusza w dniu 12 czerwca 2026 r.
https://espiebi.pap.pl
[English version below]
https://espiebi.pap.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
| Data publikacji | 15.06.2026, 18:19 |
| Źródło informacji | ESPI |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |