Newsletter

Biznes i finanse

Dni Otwarte kredytu mieszkaniowego w Banku Pekao

17.08.2021, 11:18aktualizacja: 17.08.2021, 11:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Marża od 1,89% i prowizja od 0% – to specjalne warunki kredytu hipotecznego, z jakich mogą skorzystać klienci Banku Pekao w ramach trwających Dni Otwartych kredytu mieszkaniowego. Wniosek kredytowy można złożyć całkowicie zdalnie, a wysokość raty kredytu obliczyć w kalkulatorze dostępnym na stronie banku.

Na początku sierpnia Biuro Informacji Kredytowej podało, że w pierwszym półroczu udzielono w bankach aż o 33% kredytów mieszkaniowych więcej niż rok wcześniej. W Pekao w 2 kwartale 2021 r. udzielane były rekordowo wysokie wolumeny kredytów mieszkaniowych i ich wartość była o ponad 50% wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Z decyzją o zakupie mieszkania lub budowie domu nie warto zwlekać, w szczególności jeśli mamy możliwość skorzystania z atrakcyjnych warunków kredytowych. W Banku Pekao do 31 sierpnia trwają Dni Otwarte kredytu mieszkaniowego, podczas których można skorzystać ze specjalnej oferty.

Osobom planującym zakup nieruchomości i dysponującym co najmniej 20-procentowym wkładem własnym, bank oferuje teraz marżę w wysokości nawet 1,89%. Dodatkowo, decydując się na ubezpieczenie spłaty kredytu, klienci mają możliwość wybrania oferty z prowizją 0%. Bank finansuje do 90% wartości nieruchomości.

„Warto sprawdzić ofertę kredytów mieszkaniowych w Pekao w czasie trwających do końca sierpnia >>Dni Otwartych kredytu mieszkaniowego<< i skorzystać z promocyjnej oferty z obniżoną marżą i z prowizją 0%. Wniosek można złożyć nie tylko w placówkach banku ale i w serwisie Pekao24 bez konieczności wizyty w banku. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami na infolinii oraz w naszych placówkach” – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Raty potencjalnego kredytu obliczy dla klientów kalkulator „Szybka rata” dostępny na stronie internetowej Pekao. Wniosek kredytowy oraz wszelkie inne potrzebne dokumenty można przesłać mailowo lub z wykorzystaniem bankowości internetowej Pekao24. W całym procesie zapewniamy wsparcie dedykowanego doradcy hipotecznego, a wizytę w placówce banku ograniczamy jedynie do podpisania umowy kredytowej. Spiesz się, oferta specjalna jest ważna tylko do 31 sierpnia 2021 roku.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/budowlano-hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 3,70% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 274814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 3,24% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1401,05 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1261,19 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 372690,40 zł, całkowity koszt kredytu 97876,40 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 83844,39 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty dostępnej w banku 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 6 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 3 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastyczna 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 2,99 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja dokonana na dzień 12 sierpnia 2021 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego/budowlano-hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym prawie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości (innego prawa), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu w/w kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 233 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 5,8 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest w gronie dwóch najbardziej odpornych wśród 50 banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady. Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Źródło informacji: PEKAO SA

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.08.2021, 11:18
Źródło informacji PEKAO SA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ