Newsletter

Biznes i finanse

Dobiegły końca 130. Targi Kantońskie, które potwierdziły rosnącą innowacyjność chińskich producentów

27.10.2021, 16:29aktualizacja: 27.10.2021, 16:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

GUANGZHOU, Chiny, 27 października 2021 r./PRNewswire/ -- 130. Targi Importu i Eksportu w Chinach (Targi Kantońskie) zakończyły się 19 października. Xu Bing, rzecznik prasowy Targów Kantońskich i zastępca dyrektora generalnego Chińskiego Centrum Handlu Zagranicznego, podkreślił, że tegoroczna impreza realizowana pod hasłem: „Targi Kantońskie, Globalny Udział” otworzyła szerzej drzwi dla globalnych nabywców i przyciągnęła uwagę świata, promując rozwój oparty na obopólnych korzyściach.

Interaktywna informacja prasowa Multichannel dostępna jest tutaj: https://www.multivu.com/players/English/8973351-130th-canton-fair-china/

130. Targi Kantońskie zostały zainaugurowane bardzo uroczyście. Z powodzeniem przeprowadzono pierwsze Międzynarodowe Forum Handlu Rzeki Perłowej. Ceremonia otwarcia, która odbyła się w godzinach popołudniowych w dniu 14 października, była jednocześnie głównym forum Międzynarodowego Forum Handlu Rzeki Perłowej. Hasło przewodnie brzmiało: „Nowy rozwój Chin stwarza nowe możliwości dla świata”, co miało podkreślić zaangażowanie kraju w kształtowanie i promowanie wolnego handlu. Jest to sygnał, że Chiny dzielą się możliwościami rozwoju ze światem, dążąc do kształtowania bardziej pomyślnej przyszłości.

Odnotowano znaczące wyniki w zakresie integracji online-offline. Około 26 tys. firm z kraju i zagranicy uczestniczyło w wydarzeniu przez internet, prezentując ponad 2,87 mln produktów, co stanowi wzrost o 113,6 tys. w porównaniu z poprzednią edycją imprezy. Łącznie platformę online odwiedzono 32,73 mln razy. Wystawcy nadawali transmisje na żywo 43 tys. razy, które przez internet obejrzało ponad 350 tys. osób. Powierzchnia wystawiennicza w trybie stacjonarnym wyniosła łącznie około 400 tys. metrów kwadratowych przy udziale 7795 wystawców. Zarejestrowano łącznie 600 tys. wejść na teren kompleksu Targów Kantońskich.

Pomimo pandemii i innych czynników zagraniczni nabywcy i przedstawiciele handlowi aktywnie uczestniczyli w imprezie. Za sprawą łącznie 18 organizacji przemysłowych i handlowych, w tym Amerykańskiej Izby Handlowej w Chinach Południowych i agencji promującej inwestycje w dziedzinie handlu ‒ Korea Trade-Investment Promotion Agency, ponad 500 firm członkowskich wzięło udział w targach stacjonarnych. Również 18 znanych na całym świecie przedsiębiorstw, takich jak Walmart, Staples czy Auchan, wydelegowało przedstawicieli handlowych do udziału w imprezie. Z kolei swój udział przez internet zgłosili nabywcy z 228 krajów i regionów, co jeszcze bardziej zwiększyło poziom różnorodności i globalizacji Targów Kantońskich.

„130. Targi Kantońskie przebiegały sprawnie, oferując bardziej różnorodne modele biznesowe i funkcje. Pomyślnie zakończyły się wszystkie zadania, które służyły realizacji wspólnego celu, jakim było przeprowadzenie innowacyjnych Targów, obfitujących w ciekawe wydarzenia, w sposób bezpieczny, uporządkowany i wysoce efektywny. Przyczyniły się one również do promowania wysokiej jakości rozwoju handlu międzynarodowego i globalnego ożywienia gospodarczego” ‒ dodał Xu Bing.

Źródło: Canton Fair

Źródło informacji: PR Newswire

 

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.10.2021, 16:29
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ