Newsletter

Duże przejęcie logistyczne w Polsce - TruKKer nabył BlackBuck Poland

15.03.2023, 11:41aktualizacja: 15.03.2023, 12:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

TruKKer/ Współzałożyciele TruKKer: Pradeep Mallavarapu, CTO (po lewej) i Gaurav Biswas, CEO (po prawej)
TruKKer/ Współzałożyciele TruKKer: Pradeep Mallavarapu, CTO (po lewej) i Gaurav Biswas, CEO (po prawej)
TruKKer, największy przewoźnik transportu lądowego w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), nabył 100% udziałów BlackBuck Poland Sp. z o.o., zwiększając w ten sposób zasięg operacyjny. Mając oddziały w Polsce i Kazachstanie, TruKKer planuje kolejne etapy rozwoju logistyki z Turcji do krajów UE i WNP.

Na początku 2023 roku TruKKer Group nabyła 100 udziałów BlackBuck Poland Sp. z o.o., która została przemianowana na TruKKer Europe Sp. z o o. TruKKer to firma z siedzibą w Rijadzie założona w 2016 roku. Wykorzystuje technologię czasu rzeczywistego do świadczenia usług transportu naziemnego, które obsługują złożone i krytyczne łańcuchy dostaw w regionach MENA, Turcji i WNP. Jej oparte na chmurze rozwiązania transportowe obejmują kompleksowe procesy i oferują pełny portfel usług dla spedytorów, przewoźników i firm. Ogromna pula danych i platforma oparta na sztucznej inteligencji pozwala na optymalizację procesów.

TruKKer Turcja działa jako strategiczne centrum operacji firmy w Europie i WNP. O imponującym sukcesie TruKKera w Turcji świadczy 5-krotny wzrost wolumenu przeładunków w ciągu jednego roku. Od otwarcia biura w Kazachstanie w październiku 2022 r. TruKKer rozwija się tam agresywnie, podwajając wolumen przesyłek miesiąc do miesiąca do dnia dzisiejszego.

TruKKer współpracuje z ponad 750 klientami B2B, w tym renomowanymi firmami z różnych branż, np. FMCG, handel detaliczny, metale, petrochemia, czy ropa i gaz. Posiada największą sieć przewoźników w regionie, obejmującą ponad 55.000 ciężarówek obsługujących 3 kontynenty, 9 krajów i ponad 100 szlaków handlowych dla krajowego i transgranicznego ruchu towarowego. Firma TruKKer zainwestowała również znaczne środki w innowacje, aby chronić środowisko i przyczynić się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju regionu poprzez redukcję emisji CO2.

Po sukcesie na rynkach Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, przejęcie przez TruKKer firmy BlackBuck Poland Sp. z o o. zaznacza wejście na polski i europejski rynek transportu lądowego. Oczekuje się, że najnowocześniejsza technologia i pakiet produktów firmy zrewolucjonizują europejski łańcuch wartości w transporcie. Zespół zarządzający TruKKer składa się z doświadczonych profesjonalistów z różnych branż i jest zaangażowany w tworzenie trwałej wartości dla akcjonariuszy, pracowników w Polsce i ekosystemu logistycznego w Europie.

O platformie TruKKer

TruKKer to największa spedycja cyfrowa w regionie MENA. To cyfrowa sieć towarowa, która integruje popyt i podaż dla usług transportu lądowego. Sieć bazuje na analizie danych w czasie rzeczywistym zapewniając niezawodność, przejrzystość i oszczędności dla nadawców i tysięcy przewoźników. Firma zajmuje wiodącą pozycję w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Egipcie i krajach sąsiednich wraz z ugruntowaną obecnością w Turcji - oferując możliwość obsługi ponad 45 000 ciężarówek z tysiącami operacji tygodniowo w całym regionie. Od listopada 2022 r. TruKKer rozszerzył swoją działalność na Kazachstan oraz Polskę.

Więcej informacji na https://trukker.com/

Źródło informacji: TruKKer

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.03.2023, 11:41
Źródło informacji TruKKer
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ