Newsletter

EKF 2024: banki liczą na wyższy popyt na finansowanie, głównie w sektorze przedsiębiorstw

12.06.2024, 08:06aktualizacja: 12.06.2024, 08:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/ Kadr z filmu
PAP/ Kadr z filmu
„Sytuacja sektora bankowego w tym roku jest lepsza niż w poprzednich latach. Są wysokie stopy procentowe, co pomaga, ale, co ważniejsze, gospodarka odbija się, zaczyna rosnąć. Mocno liczymy na to, że ten rok przyniesie ponad trzyprocentowy wzrost PKB. To powinno spowodować wyższy popyt na finansowanie, głównie w sektorze przedsiębiorstw , na czym bankom bardzo zależy” - uważa Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska S.A.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 12.06.2024, 08:06
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ