Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dzięki koncesji firma Ekovoltis będzie mogła sprzedawać paliwa gazowe na terenie całej Polski, Umocni to jej pozycję jako zaufanego dostawcy surowców energetycznych. Ważnym aspektem tej działalności jest zapewnienie stabilnych i bezpiecznych dostaw gazu, spełniających zarówno normy ochrony środowiska, jak i wymagania bezpieczeństwa energetycznego. W praktyce oznacza to, że spółka będzie mogła jeszcze bardziej elastycznie reagować na potrzeby klientów i zmieniające się warunki na rynku, dbając jednocześnie o zgodność z obowiązującymi przepisami.
Piotr Ostaszewski - prezes zarządu Ekovoltis podkreśla: „To dla nas nie tylko formalność, ale przede wszystkim potwierdzenie, że jesteśmy gotowi sprostać najwyższym standardom operacyjnym i prawnym, które są fundamentem zrównoważonego rozwoju w sektorze energetycznym. Dla naszych doradców jest to również dodatkowy element oferty, który ułatwi im dopasowanie proponowanych przez nas rozwiązań energetycznych do indywidualnych potrzeb każdego klienta”.
Aby uzyskać koncesję na obrót paliwami gazowymi w Polsce, Ekovoltis musiał sprostać rygorystycznym wymogom określonym w prawie energetycznym, w tym przygotować i przedstawić kompleksową dokumentację, która potwierdzała zdolność firmy do prowadzenia działalności w zakresie obrotu paliwami gazowymi. Dodatkowo, firma musiała zagwarantować niezawodność dostaw gazu, co wiązało się z opracowaniem szczegółowych planów na wypadek zakłóceń w dostawach i przedstawieniem strategii zapewniającej ciągłość świadczenia usług. Każdy z tych aspektów był dokładnie analizowany przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), a uzyskanie pozytywnej weryfikacji stanowiło potwierdzenie, że firma spełnia najwyższe standardy rynkowe i operacyjne. Po przejściu tego wieloetapowego procesu Ekovoltis uzyskał uprawnienia do prowadzenia działalności zgodnie z regulacjami obowiązującymi na rynku gazu.
O firmie
Ekovoltis to dynamicznie rozwijająca się spółka zajmująca się obrotem energią elektryczną, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł (OZE). Firma, będąca częścią grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, koncentruje się na wspieraniu zielonej transformacji energetycznej w Polsce poprzez łączenie wytwórców zielonej energii z przedsiębiorstwami poszukującymi proekologicznych rozwiązań, przyczyniając się do dekarbonizacji sektora energetycznego oraz promowania zrównoważonego rozwoju.
Dzięki zaawansowanym technologiom, w tym wykorzystaniu sztucznej inteligencji do optymalizacji zużycia energii, Ekovoltis wyznacza nowe standardy w zakresie cyfryzacji procesów energetycznych. Jako członek Polskiego Stowarzyszenia ESG oraz laureat licznych nagród, w tym prestiżowej nagrody EKO INNOWATOR, Ekovoltis angażuje się w promowanie idei odpowiedzialności środowiskowej i społecznej. Firma aktywnie wspiera rozwój lokalnych społeczności oraz edukację w zakresie zrównoważonej energii, przyczyniając się do budowania bardziej ekologicznej przyszłości dla kolejnych pokoleń.
Źródło informacji: Media Forum
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.10.2024, 13:39 |
Źródło informacji | Media Forum |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Port Gdańsk na EKG 2025: porty morskie to miejsca kreacji pieniądza z podatków i miejsc pracy PAP
Polskie porty - jakie są, czy dotarły już do szczytu swoich możliwości przeładunkowych, a może Polsce potrzebny jest jeszcze jeden duży port morski? Na te i inne kluczowe pytania odpowiadali eksperci z branży morskiej i infrastrukturalnej podczas emocjonującego panelu dyskusyjnego na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym, który rzucił nowe światło na przyszłość polskiej logistyki i transportu morskiego.- 25.04.2025, 16:36
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
PZU: to był wyjątkowy kwartał
Komentarz Macieja Galińskiego, zarządzającego funduszem DFE PZU, dyrektora Biura Inwestycyjnego PTE PZU.- 25.04.2025, 16:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PZU
-
Image
Prezes Grupy PTWP: to była rekordowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach PAP
1200 wyjątkowych prelegentów, 180 inspirujących sesji tematycznych i rekordowa frekwencja (niemal 18 tys. zarejestrowanych uczestników) - 17. Europejski Kongres Gospodarczy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez ostatnie trzy dni stanowił centrum debaty o kwestiach kluczowych dla przyszłości Polski, UE i całego świata.- 25.04.2025, 16:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ