Newsletter

Europejskie Forum Samorządowe w Poznaniu

04.10.2023, 10:21aktualizacja: 04.10.2023, 10:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Local Trends (1)
Local Trends (1)
Dwa dni po wyborach parlamentarnych samorządowcy z całej Polski spotkają się w Poznaniu podczas Local Trends - Europejskiego Forum Samorządowego. Po dwudziestu pięciu latach od II etapu reformy ustrojowej będą rozmawiać o największych wyzwaniach władz lokalnych w zmieniającej się rzeczywistości. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 października w Poznań Congress Center.

Wystąpienie wprowadzające do debaty plenarnej „Umówmy się na Polskę na XXV-lecie samorządu” wygłosi zdalnie Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego. Do sesji zostali zaproszeni Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, Jakub Banaszek, prezydent miasta Chełm, i Dorota Zmarzlak, wójt gminy Izabelin. W programie III edycji Local Trends - Europejskiego Forum Samorządowego znajdzie się kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, w których weźmie udział prawie trzystu ekspertów reprezentujących administrację publiczną, biznes oraz środowiska naukowe.

„Wierzę, że przyszłość samorządów może być lepsza dzięki przemyślanym decyzjom i sprawnym działaniom. Dlatego tak ważna jest rozmowa, zarówno na poziomie eksperckim, jak i politycznym. Local Trends to okazja do konstruktywnej dyskusji ponad podziałami i miejsce, w którym możemy razem szukać najlepszych rozwiązań dla naszych miast, gmin i regionów” - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania, gospodarza forum.

Podczas forum poruszone zostaną kwestie związane z nowymi technologiami w usługach publicznych, rozwojem infrastruktury biogazowni, efektywnością energetyczną oraz zazielenianiem inwestycji samorządowych. Ważne miejsce w programie zajmie także temat planowania przestrzennego oraz finansów. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. Okrągły Stół Skarbników, którego gospodarzem jest Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. Nie zabraknie też dyskusji dotyczących zmian demograficznych i wyzwań, przed którymi stoją miasta i gminy wiejskie. W kilku panelach poruszone zostaną kwestie związane z ochroną środowiska w perspektywie nowej polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia odbędzie się także uroczystość wręczenia Srebrnej Pieczęci Miasta Poznania. Nagroda została ustanowiona z okazji 750-lecia Lokacji Miasta Poznania. W tym roku nagrodę otrzyma firma Volkswagen Poznań, a z rąk prezydenta Jacka Jaśkowiaka odbierze ją Stefanie Hegels, prezeska zarządu Volkswagen Poznań.

W trakcie wieczornej gali zostaną natomiast wręczone nagrody w trzech rankingach:

  • Miasta Przyjazne dla Biznesu (ranking magazynu „Forbes”)
  • Cashless Smart City (ranking Fundacji Polska Bezgotówkowa)
  • Zielonych Finansów Samorządowych (ranking Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Fundacji Miasto we współpracy ze Związkiem Miast Polskich)

Forum Rozwoju Miast

W ramach wydarzenia odbędzie się także Forum Rozwoju Miast, podczas którego goście z Polski i zagranicy podzielą się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań sprzyjających dobrostanowi mieszkańców. Swój udział potwierdziły m.in. dr Joanne Leach, dyrektorka wykonawcza w UK Collaboratorium for Research on Infrastructure and Cities, oraz Siân Moxon, profesor nadzwyczajna w dziedzinie zrównoważonej architektury w School of Art, Architecture and Design na London Metropolitan University. Dowiedz się więcej: https://2023.forumrozwojumiast.poznan.pl/ 

Do udziału w Local Trends - Europejskim Forum Samorządowym zaproszeni są przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, nauki oraz biznesu. Przedsiębiorcy mogą także zaprezentować swoją ofertę bądź udane inwestycje w strefie expo.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę internetową: https://localtrends.pl/warunki-udzialu-efs/ 

Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe

17-18 października 2023, Poznań Congress Center

#DołączDoDebaty

https://localtrends.pl/ 

https://www.facebook.com/LocalTrendsKongres 

https://www.linkedin.com/showcase/localtrendskongres/ 

https://twitter.com/LocalTrendsKon 

Local Trends to projekt, którego celem jest wzmocnienie głosu gmin, miast, powiatów i województw w dyskusji o rozwoju społeczno-gospodarczym jednostek samorządu terytorialnego oraz kraju. Inicjatorami Local Trends są Grupa MTP oraz Centrum Myśli Strategicznych we współpracy z partnerami strategicznymi. Nad jakością merytoryczną wydarzeń czuwa Rada Programowa składająca się z kilkudziesięciu ekspertów - przedstawicieli administracji państwowej, samorządów, biznesu oraz nauki.

Organizatorzy: Grupa MTP, Fundacja Centrum Myśli Strategicznych

Gospodarze: Miasto Poznań, Miasto Sopot

Partnerzy strategiczni: Samorząd Województwa Pomorskiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Sopot, Miasto Poznań, Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw RP

Partner generalny: Volkswagen Poznań

Partnerzy główni: Asseco, InPost Green City, Mastercard, SGB Bank

Partner premium: Polska Bezgotówkowa

Partnerzy: Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu, Żabka Group

Sponsorzy: Blik, Deloitte

KONTAKT:

Zuzanna Gurawska

e-mail: zuzanna.gurawska@grupamtp.pl

tel. (+48) 696 090 081

Link do akredytacji dla mediów

Źródło informacji: Local Trends

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.10.2023, 10:21
Źródło informacji Local Trends
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ