Newsletter

FASING SA (20/2023) udzielenie pożyczki spółce zależnej

26.05.2023, 13:20aktualizacja: 26.05.2023, 13:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 20/2023

Zarząd Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. ("Emitent") informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 26 maja 2023 r. po przeprowadzonej analizie podjął decyzję o wyrażeniu zgody na realizację przez spółkę zależną Fasing America Corp. inwestycji polegającej na nabyciu maszyny wraz z oprzyrządowaniem służącej do wydobywania węgla kamiennego metodą ścianową. Fasing America Corp. planuje świadczyć usługi najmu przedmiotowej maszyny na rynku amerykańskim.

Jednocześnie Zarząd wyraził zgodę na udzielenie Fasing America Corp. pożyczki pieniężnej celem finansowania w/w inwestycji w kwocie 3 mln USD, oprocentowanej 10 p.a., podlegającej zwrotowi w 8 ratach, płatnych na koniec każdego półrocza kalendarzowego począwszy od 31.12.2023 r.

Inwestycja ma na celu budowanie tożsamości i dywersyfikację działalności Fasing America Corp. na rynku amerykańskim, a także ma służyć promocji i umocnieniu wizerunku spółki zależnej jak i Emitenta na tym rynku.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.05.2023, 13:20
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.