Newsletter

FDH Aero przejmuje BJG Electronics Group

27.04.2023, 15:19aktualizacja: 27.04.2023, 15:24

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/FDH Aero
PR Newswire/FDH Aero
Przejęcie to pozycjonuje FDH Aero jako wiodącego dystrybutora produktów elektronicznych, z nowo dodanymi możliwościami w zakresie komponentów elektrycznych i elektronicznych.

COMMERCE, stan Kalifornia, 27 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ -- FDH Aero („FDH”), międzynarodowy dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego, przejął BJG Electronics Group („BJG”), czołowego dostawcę produktów połączeniowych i elektromechanicznych dla rynku obronnego, komercyjnego przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Firma BJG z siedzibą w Ronkonkoma, NY, założona w 1979 roku, obsługuje zarówno producentów oryginalnego sprzętu (OEM), jak i dostawców usług posprzedażowych w przemyśle lotniczym i obronnym. Transakcja nabycia BJG poszerzy i pogłębi rolę FDH Aero w łańcuchach dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego, a także zapewni klientom FDH Aero i BJG dostęp do jeszcze bardziej rozbudowanej gamy produktów i usług.

„Dzięki połączeniu FDH Aero i BJG zwiększamy nasze możliwości w zakresie elektroniki lotniczej i obronnej oraz realizujemy wizję osiągnięcia pozycji najbardziej zaufanego partnera w łańcuchu dostaw dla naszych klientów i dostawców - powiedział Scott Tucker, dyrektor generalny FDH Aero. - Dzięki BJG FDH Aero może zaoferować rozszerzoną ofertę produktów, która poprawi wydajność łańcucha dostaw na rynku, rozumiejącym strategiczne znaczenie dostępności i terminowości dostaw”.

Po przejęciu BJG FDH Aero utworzy FDH Aero Electronic Products Group („FDH EPG” lub „EPG”), oddział, który będzie koncentrował się na doskonaleniu łańcucha dostaw w kategorii produktów elektrycznych i elektronicznych komponentów, równolegle z wiodącymi w branży urządzeniami, substancjami chemicznymi oraz materiałami eksploatacyjnymi dla rynków końcowych przemysłu lotniczego, obronnego i kosmicznego. Mitch Enright, obecny prezes Electro Enterprises, Inc., która została przejęta przez FDH w lipcu 2022 roku, zostanie powołany na stanowisko prezesa FDH EPG. Będąc jednolitym oddziałem, FDH EPG będzie oferować wiodącą w branży gamę produktów i usług z zakresu łączności i elektromechaniki.

„Utworzenie firmy Electronic Products Group jest wyraźnym sygnałem dla naszych dostawców i klientów, że FDH Aero będzie nadal koncentrować się na obsłudze, jakości i doskonałości łańcucha dostaw - zauważył Enright. - Działania te pozwolą nam lepiej obsługiwać klientów i dostawców, jednocześnie pozostając integralną częścią całościowego rozwiązania FDH Aero”.

Po dokonaniu przejęcia prezes i dyrektor generalny BJG Glenn Davidson przejdzie do aktywnej roli doradczej, aby wesprzeć integrację. Bieżące operacje będą nadal prowadzone przez dotychczasowy zespół BJG.

„Nasz zespół BJG jest niezwykle zadowolony z połączenia z FDH EPG i utworzenia przedsiębiorstwa, które będzie liderem w branży, koncentrującym się na doskonałości usług i doświadczeniu produktowym. Transakcja ta stanowi połączenie dwóch głównych dostawców produktów z zakresu wojskowych i lotniczych połączeń elektronicznych - powiedział Davidson. - Cieszy mnie możliwość wspierania strategii integracji oraz ścisłej współpracy ze Scottem, Mitchem i całym zespołem FDH Aero, aby kontynuować realizację naszej wspólnej wizji strategicznej”.

Doradcami prawnymi FDH przy transakcji były firmy Kirkland & Ellis, Holland & Knight oraz Crowell & Moring.

Houlihan Lokey pełnił rolę wyłącznego doradcy finansowego BJG.

FDH Aero

FDH Aero jest zaufanym międzynarodowym partnerem w łańcuchu dostaw dla firm z branży lotniczej i obronnej. Dysponując ponad 55-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w komponentach klasy c, na które składają się produkty sprzętowe, elektryczne, chemiczne i eksploatacyjne oraz usługi dla światowych klientów - producentów oryginalnego wyposażenia i rynku wtórnego. FDH ma siedzibę główną w Commerce w stanie Kalifornia i prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Po przejęciu BJG FDH Aero posiada obecnie oddziały w 14 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad tysiąc najlepszych w branży pracowników i dysponując ponad 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Więcej informacji na stronie FDHAero.com.

BJG Electronics Group

BJG Electronics Group jest dystrybutorem i producentem niezawodnych komponentów elektronicznych z siedzibą w Ronkonkoma, w stanie Nowy Jork. Sześć oddziałów firmy w Stanach Zjednoczonych uzyskało certyfikaty ISO9001:2015 i AS9100:2016 i jest zaangażowanych w zapewnienie spójnych, terminowych dostaw dzięki bogatej ofercie produktów zmontowanych i komponentów. Posiadając 32 linie franczyzowe, ponad 300 tys. unikalnych numerów części i ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, kompleksowa oferta produktów BJG zapewnia standardowe i inżynieryjne rozwiązania wspierające wymagania dotyczące połączeń i elektromechaniki w trudnych warunkach. BJG jest zatwierdzonym dostawcą dla wiodących światowych producentów OEM z branży obronnej, lotnictwa komercyjnego i kosmicznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bjgelectronics.com.

Audax Private Equity

Audax Private Equity z siedzibą w Bostonie i San Francisco to czołowa firma inwestycyjna na rynku średnim, zarządzającą aktywami o wartości około 16 miliardów dolarów, zatrudniającą ponad 185 pracowników i 85 specjalistów ds. inwestycji. Od momentu założenia w 1999 roku spółka zainwestowała w ponad 160 platform i 1 200 dodatkowych przejęć. Dzięki swojemu zdyscyplinowanemu podejściu do kupna i budowy w sześciu głównych sektorach przemysłu Audax wspiera spółki portfelowe w realizacji organicznych i nieorganicznych inicjatyw rozwojowych, które stymulują wzrost przychodów, optymalizują działalność i znacząco zwiększają wartość kapitału.

Audax Private Equity jest częścią Audax Group, czołowego podmiotu zarządzającego inwestycjami alternatywnymi oraz aktywami o wartości około 36 miliardów dolarów. Więcej informacji można uzyskać na stronie AudaxPrivateEquity.com lub obserwując spółkę na LinkedIn.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2062917/Mitch_Enright_President.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1924186/4004663/FDH_Aero_Logo.jpg 

Źródło: FDH Aero

KONTAKT:

Heather Rosenow

wiceprezes ds. marketingu i komunikacji

e-mail: mediarelations@fdhaero.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.04.2023, 15:19
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ