Newsletter

Federacja Konsumentów zaprasza na konferencję prasową "Czy jesteśmy gotowi na dodatkowe opłaty za korzystanie z bankomatów?"

19.08.2014, 18:00aktualizacja: 19.08.2014, 18:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Konferencja odbędzie się 26 sierpnia 2014 r. (wtorek) o godz. 10.30 w Biurze Rady Krajowej Federacji Konsumentów, przy ul. Ordynackiej 11 lok. 1 w Warszawie.

Nałożenie na klienta dodatkowej prowizji za wypłatę gotówki z bankomatu - co o tym myślą polscy konsumenci? Jak zareagują? Czy zmienią zwyczaje płatnicze?

Takie pytania zadaliśmy konsumentom w ankiecie przeprowadzonej przez oddziały FK w całej Polsce.

Od dłuższego czasu trwa dyskusja dotycząca opłaty surcharge. Mnożone są argumenty za i przeciw wprowadzeniu opłat. W Wielkiej Brytanii od 2005 roku jest to dozwolone. Po początkowym wzroście liczby płatnych urządzeń bankomatowych obecnie ich udział w rynku zdecydowanie maleje, a najwięksi operatorzy rezygnują z pobierania opłat. Konsumenci nie akceptują, by głębiej sięgać do ich kieszeni. Również polscy.

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem z badania ankietowego Federacji Konsumentów dotyczącego opinii konsumentów na temat wprowadzenia surcharge.

Po konferencji zapraszamy na poczęstunek

KONTAKT:

Longina Lewandowska-Borówka

Rzecznik Prasowy Federacji Konsumentów

tel. (22) 827 51 05, 827 11 73

e-mail: rzecznik@federacja-konsumentow.org.pl

ul. Ordynacka 11 lokal 1

Warszawa

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 19.08.2014, 18:00
Źródło informacji Federacja Konsumentów
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ