Newsletter

Biznes i finanse

FedEx i FourKites rozpoczynają współpracę, dzięki której łańcuchy dostaw będą funkcjonowały w sposób bardziej inteligentny

22.06.2022, 12:19aktualizacja: 22.06.2022, 12:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/FourKites
Business Wire/FourKites
FedEx dokonuje strategicznej inwestycji w FourKites, której celem będzie rozwój FourKites X, co pomoże przekształcić międzynarodowe łańcuchy dostaw dzięki ogromnym ilościom danych pochodzących z sieci obu firm.

AMSTERDAM--(BUSINESS WIRE)-- FedEx Corp. (NYSE: FDX) i firma FourKites specjalizująca się w widoczności łańcucha dostaw, poinformowały dziś o zawarciu strategicznego sojuszu, który zapewni przedsiębiorstwom nowe, jeszcze bardziej rozbudowane możliwości widoczności w czasie rzeczywistym, pozwalające rozwiązać najbardziej aktualne problemy związane z łańcuchem dostaw, zwiększyć wydajność i odblokować nowe możliwości rozwoju. Zdarzenia takie jak pandemia COVID-19, bieżące problemy geopolityczne, zatory w portach oraz wszelkie inne ogólnoświatowe zakłócenia ujawniły, jak skomplikowane jest utrzymywanie w ruchu połączonych łańcuchów dostaw na całym świecie. FedEx i FourKites podejmują współpracę, aby je udoskonalić, zapewniając kompleksową i wysoce szczegółową widoczność operacji multimodalnych oraz operacji z udziałem wielu przewoźników dzięki rozbudowanej sieci i pełnemu wglądowi w ich połączone struktury.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść jest dostępna tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220621005906/en/.

Platforma widoczności w czasie rzeczywistym FourKites posiada zintegrowaną analitykę w każdym punkcie łańcucha dostaw i obecnie obsługuje 2,5 miliona przesyłek dziennie, łącząc łańcuchy dostaw 50% firm z listy Fortune 500. Dzięki podjętej współpracy firma FourKites będzie wykorzystywać swoje możliwości w zakresie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji z danymi pochodzącymi z sieci FedEx - która obsługuje ponad 220 krajów i terytoriów, łącząc przeszło 99 procent światowego PKB, poprzez ponad 16,5 miliona przesyłek dziennie - w celu stworzenia nowej platformy inteligencji dla kompleksowego łańcucha dostaw o nazwie FourKites X. FourKites X udostępni narzędzia i wiedzę, które pozwolą największym spedytorom i dostawcom usług logistycznych złagodzić skutki długotrwałych wyzwań poprzez pakiet ofert, począwszy od dynamicznego planowania i przygotowania do wysyłki, poprzez zwiększoną widoczność i proaktywne alerty, aż po wgląd w optymalizację łańcucha dostaw.

Wspierając to porozumienie i uruchomienie FourKites X, FedEx dokonał strategicznej inwestycji w FourKites.

„To niezwykle ekscytująca współpraca dwóch liderów branży i innowatorów, którzy połączyli siły, aby uwolnić nowe możliwości dla klientów - powiedział Sriram Krishnasamy, dyrektor generalny FedEx Dataworks. - Jeśli ostatnie dwa lata czegoś nas nauczyły, to właśnie tego, że przedsiębiorstwa muszą współpracować, aby funkcjonować mądrzej i szybciej. Nasza współpraca z FourKites tworzy ekosystem danych, który zapewni nowy poziom przewidywalności i widoczności, pozwalający firmom budować inteligentniejsze łańcuchy dostaw w dzisiejszym nieprzewidywalnym i złożonym środowisku biznesowym”.

„Z przyjemnością prezentujemy tę przełomową platformę i strategiczną współpracę z FedEx - powiedział Mathew Elenjickal, założyciel i dyrektor generalny FourKites. - Nasze organizacje łączy niezłomne zaangażowanie w sukces klienta oparty na strategicznych innowacjach. Razem pracujemy nad utorowaniem przyszłości międzynarodowych łańcuchów dostaw zbudowanych na fundamencie danych i uczenia maszynowego w celu dostarczenia im nowej wartości”.

FourKites X - Całościowy obraz operacji światowego łańcucha dostaw

FedEx Dataworks, jednostka organizacyjna FedEx koncentrująca się na udoskonalaniu łańcuchów dostaw poprzez efektywne podejście do nauki o danych i możliwości uczenia maszynowego, będzie wspierać rozwój nowej platformy FourKites, FourKites X, która umożliwi klientom głębszy, praktyczny wgląd w sytuację, dokładniejsze przewidywania ETA i stworzenie bardziej inteligentnych łańcuchów dostaw w celu zmniejszenia ich zmienności i zwiększenia wzrostu przychodów.

Platforma ma za zadanie pomóc największym spedytorom i operatorom logistycznym w identyfikacji obszarów możliwości, takich jak:

· Jak dyrektorzy ds. łańcuchów dostaw mogą usprawnić planowanie, aby przeciwdziałać brakom towarów i spowolnieniu produkcji;

· W jaki sposób firmy mogą wykorzystać dane do przekształcenia kryzysów w łańcuchu dostaw w szanse na poprawę jakości obsługi klienta;

· Jak dyrektorzy finansowi mogą zoptymalizować łańcuchy dostaw na rzecz wzrostu i efektywności.

„W przypadku danych dotyczących łańcucha dostaw więcej zawsze znaczy lepiej - powiedział Steve Banker, wiceprezes ds. usług łańcucha dostaw w ARC Advisory Group. - Współpraca pomiędzy FourKites i FedEx jest wyjątkowa zarówno pod względem ilości danych, które będą agregowane, jak i stopnia, w jakim może ona poprawić przewidywane czasy przybycia, planowanie i nie tylko. FourKites X może stać się wielkim krokiem naprzód dla tego rynku”.

Klienci FourKites X będą mogli zintegrować platformę z istniejącymi systemami i korzystać z nowych możliwości w sposób modułowy, przy wsparciu inżynierów danych, naukowców specjalizujących się w danych i ekspertów od obsługi użytkownika. Rozwiązanie FourKites X będzie obejmowało gotowe aplikacje i intuicyjny pulpit nawigacyjny, który pozwoli klientom na odblokowanie takich funkcji, jak ostrzeżenia pogodowe przed wysyłką i wgląd w łańcuch dostaw.

Więcej o FourKites X można znaleźć tutaj.

FedEx Corp.

FedEx Corp. (NYSE: FDX) zapewnia klientom indywidualnym i firmom na całym świecie szeroki zakres usług transportowych, biznesowych oraz handlu elektronicznego. Spółka, której przychody roczne sięgają 92 mld dolarów, oferuje zintegrowane systemy biznesowe za pośrednictwem wspólnie konkurujących na rynku i zarządzanych pod uznaną marką FedEx spółek operacyjnych. Spółka nieprzerwanie zajmuje miejsce wśród najbardziej docenianych i zaufanych pracodawców oraz inspiruje swój zespół prawie 550 tys. pracowników do pełnego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa, zachowania najwyższych standardów etycznych i zawodowych oraz spełniania potrzeb klientów i całych społeczności. FedEx łączy ludzi na całym świecie i daje im możliwości w sposób odpowiedzialny i pomysłowy. Firma obrała sobie za cel osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2040. Więcej informacji o tym, jak FedEx łączy ludzi i kreuje nowe możliwości na całym świecie, można znaleźć na stronie fedex.com/about.

FourKites®

FourKites® jest wiodącą platformą zapewniającą widoczność łańcucha dostaw na świecie, obejmującą swoim zasięgiem transport na place składowe, do magazynów, sklepów i wiele więcej. Śledząc ponad 2,5 mln ładunków dziennie przewożonych drogą lądową, kolejową, morską i lotniczą, w tym paczek i przesyłek kurierskich, i docierając do przeszło 200 krajów, FourKites łączy dane gromadzone w czasie rzeczywistym i ogromny potencjał uczenia maszynowego w celu wsparcia firm w ich drodze do cyfryzacji całego łańcucha dostaw. Ponad 1000 najbardziej uznanych na świecie marek, w tym 9 z listy 10 największych marek pakowanych produktów konsumenckich i 18 z listy 20 największych firm oferujących produkty żywnościowe i napoje, zaufało FourKites, powierzając tej firmie transformację ich działalności i stworzenie bardziej zwinnego, wydajnego i zrównoważanego łańcucha dostaw. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.fourkites.com.

Wersja źródłowa informacji na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220621005906/en/.

Źródło: FourKites

KONTAKT:

Scott Johnston

dyrektor działu PR na Europę

FourKites

tel. +31 62 147 8442

e-mail: scott.johnston@fourkites.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.06.2022, 12:19
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ