Newsletter

Festiwal „Chopin i jego Europa”

17.08.2020, 11:13aktualizacja: 17.08.2020, 11:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina/Alena Baeva
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina/Alena Baeva

Trwa 16. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa”. Przed nami niemal 30 koncertów: większość stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu - zarówno współczesnego, jak i historycznego. Nie zabraknie także światowej sławy zespołów i kameralistów oraz muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie „Hrabiny” Stanisława Moniuszki, po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: https://festiwal.nifc.pl/pl/2020/kalendarium.

W przededniu festiwalu organizatorzy z radością informują, że niemal wszystkie koncerty dostępne będą w streamingu live na stronie: https://www.youtube.com/channel/UCSTXol20Q01Uj-U5Yp3IqFg.

Większość z koncertów, które zostaną pokazane live, będzie również potem dostępna w formie VOD. Ponadto w Programie Drugim Polskiego Radia będzie można wysłuchać transmisji wszystkich koncertów, które odbędą się o godz. 21:00 (z wyjątkiem recitalu Ivo Pogorelicia), jak również „Hrabiny” Stanisława Moniuszki wprost z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Organizatorzy zachęcają jednak gorąco do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokładają wszelkich starań, aby mogły one odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (m.in. ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk).

Bilety na koncerty Festiwalu „Chopin i jego Europa” można zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt.-niedz. 11:00-19:00). Bilety będą dostępne również w kasach Filharmonii Narodowej na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu.

www.festiwal.nifc.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 17.08.2020, 11:13
Źródło informacji Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.