Newsletter

Firma Green Coffee Company zebrała 13,2 mln USD w kolejnej rundzie finansowania (seria B). Łączna kwota kapitału zaangażowanego w podmiot to 25 mln USD. Podmiot jest na dobrej drodze do objęcia pozycji największego producenta kawy w Kolumbii

24.01.2022, 13:49aktualizacja: 24.01.2022, 14:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Legacy Group
Legacy Group

MEDELLIN, Kolumbia, 24 stycznia 2022 r. /PRNewswire/ -- Green Coffee Company (GCC), firma wchodząca w skład portfela Legacy Group, ma przyjemność poinformować o pomyślnym zakończeniu kolejnej rundy finansowania (seria B). Z uwagi na duży popyt kwota rundy została niedawno zwiększona o 3,5 mln USD do wysokości 13,2 mln USD. Jak dotąd swoje środki w firmę zaangażowało 220 indywidualnych inwestorów. Baza akredytowanych inwestorów przedsiębiorstwa rośnie coraz szybciej.

W dalszej perspektywie Green Coffee Company (GCC) planuje skupić się na zyskaniu pozycji największego producenta kawy w Kolumbii. Kolejna runda pozyskiwania kapitału okazała się wyzwaniem, któremu sprostanie wymagało czasu. Pozyskane środki firma przeznaczyła na (1) dwukrotne zwiększenie powierzchni upraw do ok. 1902 ha, co uczyniło ją drugim największym producentem kawy w Kolumbii oraz (2) inwestycje, dzięki którym stała się najnowocześniejszym technologicznie producentem kawy w Kolumbii i na całym świecie.

Kwotę 3,5 mln USD, o jaką zwiększono pierwotną pulę 9,6 mln USD w ramach serii B, udało się pozyskać od bazy akredytowanych inwestorów w zaledwie trzy tygodnie. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Green Coffee Company zaprosiła na teren swoich upraw w kolumbijskim Salgar dziesiątki inwestorów i osób wspierających przedsiębiorstwo, aby na własne oczy mogli przekonać się o rozwoju jej działalności. GCC otworzyła już pierwszy z dwóch światowej klasy zakładów obróbki kawy. Drugi ma zostać uruchomiony w I kw. 2022 r. (zapraszamy do zapoznania się z materiałem).

Green Coffee Company jest skonsolidowanym przedsiębiorstwem zajmującym się uprawą kawy w kolumbijskim Medellin. Siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych. Dzięki nowatorskiemu modelowi biznesowemu firma zachowuje całkowitą kontrolę nad łańcuchem dostaw: od uprawy, przez obróbkę, po bezpośrednią sprzedaż klientom końcowym. Holistyczne podejście GCC do sektora kawowego oraz przykładana waga do stosowania ekologicznych praktyk nie tylko gwarantują długofalową rentowność i zrównoważony rozwój tego przedsiębiorstwa, ale również przyczyniają się do poprawy jakości uprawianej przez nie kawy.

Więcej informacji można uzyskać od podmiotu zarządzającego aktywami firmy, grupy Legacy Group, wysyłając wiadomość e-mail na adres: investor.relations@legacy-group.co lub odwiedzając jej stronę https://legacy-group.co/.

Aktualne informacje dotyczące Green Coffee Company i innych możliwości inwestowania w firmę zamieszczane są na profilu Legacy Group w serwisie Linkedin: https://www.linkedin.com/company/legacygroup/.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1730901/Green_Coffee_Company_Logo.jpg 

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1730902/Green_Coffee_Company_Farms.jpg 

Źródło: Legacy Group

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.01.2022, 13:49
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.