Newsletter

Firma Rimi prowadzi zrównoważoną transformację łańcucha dostaw dzięki plastikowym pojemnikom wielokrotnego użytku (PPWU) IFCO stosowanym w imporcie owoców i warzyw oraz przepływach krajowych w państwach bałtyckich

14.05.2024, 15:07aktualizacja: 14.05.2024, 15:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ IFCO
PR Newswire/ IFCO

- IFCO współpracuje z firmą Rimi w zakresie dostarczania rozwiązań opakowań wielokrotnego użytku, dzięki czemu Rimi może być pionierem zrównoważonych praktyk w bałtyckim sektorze spożywczym świeżych owoców i warzyw.

- Strategiczna współpraca odzwierciedla zaangażowanie firmy Rimi w zrównoważony rozwój, z szacowanymi oszczędnościami CO2 na poziomie 3500 ton rocznie.

MONACHIUM, Niemcy, 14 maja 2024 r. /PRNewswire/ -- IFCO, globalny lider w zakresie PPWU do świeżej żywności, ogłasza strategiczną współpracę z Rimi, jedną z największych sieci detalicznych w krajach bałtyckich, dążąc do wprowadzenia zrównoważonych zmian w sektorze świeżych artykułów spożywczych w regionie. Dzięki temu partnerstwu firma Rimi może opracowywać innowacyjne rozwiązania, które znacząco zmniejszają wpływ na środowisko poprzez minimalizację odpadów i emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. Współpraca z IFCO w zakresie pojemników wielokrotnego użytku nie tylko wzmacnia zaangażowanie firmy Rimi w odpowiedzialność środowiskową, ale także zwiększa wydajność operacyjną poprzez usprawnienie logistyki i obniżenie kosztów operacyjnych.

„Jesteśmy dumni, że nawiązaliśmy współpracę z firmą Rimi i ustanowiliśmy nowy standard zrównoważonego rozwoju w sektorze świeżych produktów spożywczych w krajach bałtyckich. Dzięki tej współpracy możemy stymulować pozytywne zmiany i wyznaczyć drogę do bardziej ekologicznego łańcucha dostaw w regionie” - twierdzi Daniel Schellenberg, wiceprezes IFCO na regiony Europy Środkowo-Wschodniej oraz Austrii, Czech i Węgier.

Partnerstwo IFCO i Rimi: generowanie wymiernego wpływu na środowisko i biznes

Dzięki przejściu na plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku IFCO (PPWU) firma Rimi przestała stosować kartonowe pudełka jednorazowe, które wcześniej obsługiwały 95% przepływu świeżych owoców i warzyw. Pozostałe 5% zastępuje sztywne skrzynki, jeszcze bardziej ujednolicając proces, upraszczając zarządzanie i zapewniając dodatkowe korzyści środowiskowe i operacyjne w logistyce odzysku dzięki składanej konstrukcji skrzynek IFCO.

„Partnerstwo z IFCO pozwoli nam zredukować emisje CO2 o około 3500 ton rocznie, co potwierdza wymierne korzyści środowiskowe wynikające z naszej współpracy. Ponadto przejście na zrównoważone opakowania oznacza, że zabezpieczamy naszą działalność na przyszłość, już teraz dostosowując się do przyszłych przepisów PPWR UE” - wyjaśnia Zanda Sadre, dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej i komunikacji Rimi Baltic.

Zwiększenie wydajności logistyki dzięki zastosowaniu PPWU IFCO

Wdrożenie PPWU IFCO usprawnia procesy i standaryzuje typy skrzynek w całym łańcuchu dostaw. Upraszcza to logistykę, poprawia wydajność i zmniejsza ilość odpadów, eliminując potrzebę zarządzania indywidualnymi flotami skrzynek z lokalnymi plantatorami. Przejście na skrzynki IFCO doprowadzi do zwiększenia ogólnej efektywności, zapewniając bardziej usprawniony i zrównoważony przepływ produktów z gospodarstw rolnych na półki sklepowe.

Holistyczne podejście Rimi: skrzynki IFCO w przepływach importowych i eksportowych

Rimi ugruntowuje swoją pozycję lidera w branży, stając się pierwszym sprzedawcą detalicznym w krajach bałtyckich, który przyjął PPWU zarówno dla przepływów importowych, jak i eksportowych. Ta strategiczna decyzja podkreśla pionierską rolę firmy Rimi w pobudzaniu inicjatyw zrównoważonego rozwoju w sektorze świeżych produktów spożywczych w regionie. Przejście na PPWU w skali międzynarodowej zwiększa wydajność operacyjną i przejrzystość proceduralną, znacznie upraszczając procesy logistyczne.

Informacje o Rimi Baltic

Rimi Baltic jest jednym z czołowych detalistów spożywczych w krajach bałtyckich. Obsługuje cztery popularne wśród klientów sieci sklepów: Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini i Rimi Express. Od 2020 roku firma Rimi prowadzi również sklep internetowy we wszystkich trzech krajach bałtyckich. Firma zatrudnia ponad 12 000 osób w regionie państw bałtyckich. Jej misją jest kreowanie przyszłościowych wrażeń związanych z zakupami oraz wspieranie zdrowych i zrównoważonych wyborów, które każdego dnia poprawiają jakość życia ludzi i społeczeństwa. Spółką macierzystą Rimi Baltics jest szwedzkie przedsiębiorstwo ICA Gruppen. Więcej informacji: www.rimibaltic.com.

Informacje o IFCO

IFCO jest czołowym globalnym dostawcą rozwiązań opakowaniowych wielokrotnego użytku przeznaczonych do świeżej żywności, wspierającym klientów w rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym w ponad 50 krajach. Dzięki puli ponad 380 milionów PPWU na całym świecie IFCO każdego roku usprawnia miliardy przesyłek świeżych owoców i warzyw, mięsa, drobiu, owoców morza, jaj, chleba i innych artykułów od producentów do sprzedawców detalicznych artykułów spożywczych. PPWU IFCO pomagają usprawnić łańcuch dostaw świeżej żywności, chroniąc jej świeżość i jakość oraz jednocześnie ograniczając koszty, marnotrawstwo żywności i wpływ na środowisko w porównaniu z opakowaniami jednorazowymi. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.ifco.com | Obserwuj nas w serwisie LinkedIn @IFCO SYSTEMS

Picture Download: https://www.ifco.com/wp-content/uploads/OneDrive_1_06-05-2024.zip

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2412254/Rimi_success_story_banner.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1999563/4704680/IFCO_green_logo.jpg

Źródło: IFCO

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.05.2024, 15:07
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ