Newsletter

Firma SANY największym producentem sprzętu ciężkiego w Chinach i drugim największym producentem sprzętu ciężkiego na świecie wg rankingu Forbes

26.05.2021, 14:17aktualizacja: 26.05.2021, 14:20

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/SANY Group
PR Newswire/SANY Group

CHANGSHA, Chiny, 26 maja 2021 r. /PRNewswire/ – 19th Annual Forbes Global 2000 list to ranking największych na świecie spółek giełdowych układany na podstawie wartości rynkowej, wysokości sprzedaży oraz wysokości zysków i wartości majątku. W tym roku jest to już jego 19. edycja. Spółka SANY została sklasyfikowana na 468. miejscu, nie mając sobie równych wśród producentów sprzętu ciężkiego w Chinach, a na świecie ustępując w tej kategorii tylko firmie Caterpillar.

W tegorocznym rankingu SANY odnotowała skok aż o 235 miejsc, po raz pierwszy plasując się w gronie największych 500 podmiotów przy rocznym wolumenie sprzedaży w wysokości 14,4 mld USD, przychodach rzędu 2,2 mld USD, majątku o wartości 19,3 mld USD i wartości rynkowej sięgającej 41,2 mld USD.

Mimo skurczenia się rynku maszyn budowlanych o 27% na skutek uderzenia pandemii COVID-19 w pierwszym kwartale 2020 r. – jak dotąd najdotkliwszego ciosu dla światowej gospodarki w XXI w. – spółka utrzymuje kurs wzrostowy dzięki wizjonerskiej strukturze globalnej działalności oraz dopracowanej strategii operacyjno-biznesowej.

W pierwszym kwartale 2021 r. SANY nie zwolniła tempa wzrostu, osiągając kwartalne przychody rzędu 5,17 mld USD, co stanowi wzrost o 90% r/r. Jej główne linie produktowe cały czas odnotowują dobre wyniki na całym świecie, umacniając spółkę na pozycji lidera branży.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1518613/image1.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1518641/logo_Logo.jpg

Źródło: SANY Group

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.05.2021, 14:17
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ