Newsletter

Forum w Karpaczu: samorządy ucierpiały finansowo, ale jest poprawa w drugim półroczu

11.09.2020, 20:55aktualizacja: 11.09.2020, 20:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Jednostki samorządu terytorialnego w Polsce są w trudnej sytuacji z powodu obniżki dochodów z PIT i CIT, dlatego najważniejszym zadaniem ożywienie gospodarcze kraju - powiedział marszałek Małopolski Witold Kozłowski podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu (8-10 września 2020 r.).

„Jest jednak poprawa, jeżeli chodzi o wpływy podatkowe w drugim półroczu” - powiedział Witold Kozłowski, powołując się na służby finansowe urzędu marszałkowskiego. Małopolska była głównym partnerem tegorocznego Forum Ekonomicznego, które wyjątkowo odbywało się w Karpaczu (woj. dolnośląskie).

„Będę podejmował wszystkie możliwe starania, żeby witać ponownie w przyszłym roku uczestników Forum w Krynicy Górskiej w Małopolsce” - powiedział marszałek Kozłowski.

Podkreślił, że Małopolska realizuje i jeszcze przez długi czas będzie miała środki na realizację Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej z największym wśród polski województw budżetem przekraczającym 1 mld zł. W ramach tarczy prowadzone są programy: medyczny, przedsiębiorczości, płynności finansowej, społeczny, edukacyjny i rozwoju.

„Niedobory mamy i z tym każdy samorząd będzie musiał się uporać” - przyznał Witold Kozłowski. Według niego, samorządy liczą jednak na korzystny wpływ podwojonego budżetu Unii Europejskiej oraz na środki z Krajowego Planu Odbudowy. Małopolska w ramach tego planu złożyła propozycje 180 projektów na kwotę 40 mld zł.

Hasło przewodnie zakończonego w ubiegłym tygodniu Forum Ekonomicznego brzmiało: „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?”.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 11.09.2020, 20:55
Źródło informacji Centrum Prasowe PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ